První den omezení pohybu osob v Česku: Lidé se mačkají ve frontách na „pracáku“! 2metrový odstup ignorují

Autor: red - 
16. března 2020
10:52

V Česku začalo v noci na pondělí v souvislosti s hrozbou koronaviru platit omezení pohybu osob. Ven se může jen v nejnutnějších případech - pro jídlo, k lékaři nebo na úřad v neodkladných záležitostech, lidé ale musí dodržovat přísná opatření, mezi nimiž je i dodržování dvoumetrového odstupu. Řada úřadů umožňuje řešit záležitosti online, mezi nimi i Úřad práce (ÚP). Na jeho pobočkách to ale vypadá, jako by žádná mimořádná opatření neplatila!

Laxní a totálně nezodpovědný! Tak se dá označit přístup lidí, kteří v pondělí dopoledne naběhli na Úřad práce v Praze 4. Desítky lidí se tísní ve frontě, o dvoumetrovém odstupu přitom nemůže být ani řeč! 

To dokazuje fotografie, kterou na svém facebooku zveřejnila známá advokátka Klára Long Slámová. „Děkujeme vládě, že se o nás hezky stará, rozdala všem respirátory, a děkujeme lidem, kteří evidentně dodržují nová omezení a dvoumetrový distanc,“ napsala ironicky. Podobně to vypadá i na jiných pobočkách úřadu, fronty se tvoří třeba i v Ústí nad Labem, ani tam lidi doporučený dvoumetrový odstup neřeší.

 

Fronta před Úřadem práce v Ústí nad LabemFronta před Úřadem práce v Ústí nad Labem | Foto od čtenáře

O půlnoci v noci na pondělí přitom začalo platit omezení pohybu osob v Česku, jež vydala vláda a které lidem nařizuje zůstat doma a omezit lidský kontakt na co nejnižší možnou míru. Může se pro jídlo, k lékaři, veterináři či na úřad, to ale jen v neodkladných záležitostech. Vláda zároveň nařídila orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby na pracovištích do týdne zavedly omezené úřední hodiny na pondělí a středu maximálně tři hodiny.

Úřad práce navíc avizoval, že většinu záležitostí je možné vyřídit online. „Úřad práce přistupuje s účinností od 16. března 2020 k některým organizačním změnám, které omezí osobní kontakt s veřejností a eliminují tak riziko šíření nákazy koronavirem jak v případě veřejnosti, tak i samotných zaměstnanců úřadu. Přijatá opatření nebudou mít dopad na poskytování služeb klientům,“ uvedl.

Vyzval lidi, aby s úřadem komunikovali elektronicky, telefonicky nebo pomocí pošty. „Osobní jednání bude umožněno po předchozím objednání,“ uvádí ÚP. Osobně na úřad lidé musí například kvůli výplatám dávek v hotovosti či prostřednictvím poukázek.

Video V Česku je zakázaný volný pohyb osob: Babiš, Hamáček, Vojtěch, Schillerová i Prymula řekli detaily - abl

krapotkin ( 16. března 2020 16:16 )

Proč jste vymazali slovo s e *** je to oficiální jednotka času v systému SI.

krapotkin ( 16. března 2020 16:14 )

Nediv se, když Pražáci neví, co je odstup 2 vteřiny (pro hnidopichy 2 se***) při jízdě na dálnici.

jajas ( 16. března 2020 15:43 )

Tvl.co má koronavirus co dělat s zema­noba­bišem­....kd­yž pražáci neví, co je to dvoumetrový odstup??????

e.lesanova ( 16. března 2020 14:25 )

Advokátka Slámová jako vždy "mimo mísu"...Babiš snad může za tupé hlavy? Nejen ty ve frontě, ale ty na úřadech?? Kvákat umí každý, ale přiložila osobně madam Slámová ruku "k dílu" ???

mim33 ( 16. března 2020 14:22 )

Hodně lidí, kterých "se to netýká" se bude divit, až se tam ocitnou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud