Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Manželka premiéra má koronavirus, oba jsou v izolaci. Nákazu si přivezla z Evropy

Autor: ČTK - 
13. března 2020
07:00

Žena kanadského premiéra Justina Trudeaua Sophie se nakazila novým koronavirem. O výsledku testu informoval na twitteru mluvčí premiéra. Ten zároveň zdůraznil, že premiérův zdravotní stav je dobrý a nemá příznaky, zůstane však 14 dnů v izolaci. Zvlášť bude v izolaci také jeho choť. Napsala o tom agentura Reuters.

Sophie Trudeauová se nedávno vrátila z Londýna a po příletu do Kanady měla zvýšenou teplotu a další příznaky onemocnění. Lékaři u ní proto provedli testy na koronavirus. Kanadská vláda ve čtvrtek informovala, že se Trudeau a jeho žena uchýlili do izolace.

Trudeauova kancelář uvedla, premiér bude i nadále na dálku vykonávat svou práci. Čtrnáctidenní karanténu mu prý doporučili lékaři, jelikož ale nemá příznaky nemoci COVID-19, nebude testován. Dnes podle kanceláře Trudeau také promluví ke Kanaďanům.

Kanada zatím zaznamenala přes 140 nakažených. Místní ministr zdravotnictví ve středu prohlásil, že virem by se mohlo infikovat 40 až 70 procent Kanaďanů, vláda je však připravena přijmout nouzová opatření.

Video  Drsné záběry utrpení při koronaviru: Takhle vypadají těžké případy, pacienti hledají úlevu na břiše  - Reuters, LA7 PIAZZAPULITA
Video se připravuje ...

venxa ( 13. března 2020 13:11 )

Uz je na case aby cela zas.rana Trudeau rodina vychcipala.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa