Pátek 23. duben 2021
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno, déšť 11°C

Koronavirus ONLINE: Vláda chce otevřít obchody i služby 3. května. A očkování pro 60+ je tu

Aktualizováno -
23. dubna 2021
06:54
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, sova, kso - 
24. ledna 2020
06:45

Epidemie koronaviru v Česku slábne, ve středu přibylo 2942 nových případů nákazy. Zbytek obchodů, trhů a vybrané služby uvolní vláda za pokračující příznivé epidemické situace od 3. května. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) pak zveřejnil detailní balíčky pro rozvolnění i s informací, že například do kadeřnictví bude potřeba PCR nebo antigenní test, ale očkování se bez něj obejdou. Vláda musí zareagovat na verdikt Nejvyššího správního soudu, který zrušil mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 • Česko hlásí k 22. dubnu 28 787 mrtvých. Potvrzených případů od začátku pandemie je již 1 612 832, vyléčených pak 1 520 263 a vykázaných očkování 2 647 527. V nemocnicích je 3909 pacientů. Vývoj nemoci na přehledných grafech sledujte zde.
 • Nový virus SARS-CoV-2 způsobující nemoc covid-19 se dál šíří světem. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním) i řadou dalších. Obavy pak panují z mutací koronaviru. Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde.
 • Prezident Miloš Zeman očekává, že pandemie skončí v září. U rozvolnění radí opatrnost, jak řekl pro Blesk.cz.
 • V Česku 11. dubna o půlnoci skončil nouzový stav, platil od 5. října loňského roku. Nově se opatření řídí pandemickým zákonem.
 • Minulostí už je rovněž uzávěra okresů. A přestal platit také zákaz nočního vycházení. Obchody, které se částečně otevírají, mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin.
 • Podívejte se na údaje o počtu hospitalizovaných s covidem-19, těžké případy jsou vyznačeny tmavě modře. Další grafy o koronaviru najdete na Živě.cz.

Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. | Blesk.cz

KORONAVIRUS V ČESKU I VE SVĚTĚ
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
Datum:
Zobrazit další dny
07:37
23. 4. 2021

ČR je v EU podle nových případů covidu za 14 dní až dvanáctá, za týden se zlepšila o dvě místa. Nejvíc případů na obyvatele má Kypr, druhé je Švédsko.

07:27
23. 4. 2021

Kanada se rozhodla pozastavit na 30 dnů lety z Indie a Pákistánu kvůli zvýšenému výskytu případů nákazy koronavirem mezi cestujícími z těchto dvou zemí, uvedla agentura AFP s odvoláním na kanadského ministra dopravy. Indie se aktuálně potýká s největšími přírůstky nakažených na světě.

Ministr Omar Alghabra upřesnil, že zákaz vstoupí v platnost půlhodinu před půlnocí místního času, kdy ve střední Evropě bude půl šesté pátečního rána. Zákaz, který je součástí přísnějších opatření proti šíření nákazy, se nevztahuje na nákladní lety. Ministryně zdravotnictví Patty Hajduová uvedla, že na Indy, tvořící asi pětinu cestujících v mezinárodních letech, připadá více než polovina pozitivních testů na kanadských letištích.

06:56
23. 4. 2021

Nejméně 13 pacientů s covidem-19 přišlo o život při požáru, který vypukl dnes ráno na jednotce intenzivní péče v nemocnici na předměstí Bombaje, finanční metropole Indie.

"Na jednotce intenzivní péče bylo 17 pacientů, když požár vypukl. 13 z nich zemřelo, čtyři byli převezeni do jiného zařízení," citovala agentura AFP mluvčího hasičů. Hasiči již uhasili požár na druhém patře nemocnice, ve které bylo tou dobou bylo 90 pacientů. Ti, kteří potřebují kyslík, byli převezeni do jiných nemocnic v okolí. Příčiny požáru se zjišťují, uvedla agentura AP.

Indie podle Reuters opět hlásí za uplynulý den rekordní přírůstek nově potvrzených případů nákazy koronavirem, 332.730, a rekordní počet 2263 úmrtí.

06:45
23. 4. 2021

Dobré ráno. Lidé ve věku 60 let až 64 let se mohou začít přihlašovat k očkování proti covidu-19 přes web ministerstva zdravotnictví. V Česku žije asi 650.000 lidí tohoto věku, část z nich už očkovaná jako, protože spadají do jiné preferované skupiny, například mezi zdravotníky, učitele a další pracovníky školství nebo chronické pacienty s vážnými nemocemi.

Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera je možné otevřít registrace pro další skupinu, protože v některých regionech už jsou starší lidé, kteří měli o vakcínu zájem, už naočkovaní. Pravděpodobné podle něj je, že se další věková skupina nad 55 let se k očkování bude moci hlásit příští týden.

23:35
22. 4. 2021

A tady je přehled zahraničních koronavirových aktualit. S dalším koronavirovým zpravodajstvím se vám přihlásíme opět v pátek časně ráno.

 • Německá Spolková rada, ve které jsou zastoupeny přímo jednotlivé země, potvrdila vládě více pravomocí pro boj s pandemií nemoci covid-19. Ústřední částí balíku je takzvaná nouzová epidemická brzda, která určuje omezení včetně zákazu nočního vycházení nehledě na postoj spolkových zemí. Návrh novely o potírání infekčních chorob ve středu schválil Spolkový sněm, úprava nyní míří k podpisu prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Německo by od června mohlo nabídnout očkování proti nemoci covid-19 každému zájemci bez upřednostňování. Dnes to prohlásil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn ve Spolkové radě.
 • Počet úmrtí spojených s covidem-19 přesáhl v Rakousku hranici 10 000. Za posledních 24 hodin stoupla bilance o 29 na celkových 10 026. Kromě toho za uplynulý den přibylo 2405 nových případů koronavirové nákazy. Počet hospitalizovaných s covidem-19 ovšem v zemi dále klesá. Ve srovnání s Českem má o něco méně lidnaté Rakousko zhruba třikrát méně mrtvých.
 • V Indii se za uplynulý den nakazilo koronavirem přes 300 000 lidí. To je nejvyšší denní přírůstek zaznamenaný v jedné zemi na světě od začátku epidemie, informovala dnes agentura Reuters. Od začátku epidemie země, kde žije 1,3 miliardy obyvatel, zaznamenala 15,93 milionu případů nákazy. To je druhý nejvyšší počet na světě po Spojených státech. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 od začátku epidemie dosáhl 184 657.
 • Německo chce nakoupit 30 milionů dávek ruské vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19. Ve čtvrtek to prohlásil saský premiér Michael Kretschmer, který je na návštěvě Moskvy. Ruský preparát ještě není v Evropské unii schválen, ale o povolení se uchází.
23:30
22. 4. 2021

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství o šíření a boji s koronavirem v Česku i ve světě. Shrněme si nejprve tuzemské dění.

 • Nárůst počtu případů nemoci covid-19 za středu byl nejnižším za všední den za více než půl roku. Nově přibylo 2942 potvrzených nákaz koronavirem. Nižší nárůst ve všední den byl naposledy loni 30. září. Oproti předchozí středě nárůst případů covidu-19 zpomalil o pětinu. Zároveň ale opět zpomalilo i očkování. Počet lidí naočkovaných proti covidu-19 klesl ve středu oproti předchozímu týdnu o desetinu na 58 637. Od začátku epidemie loni v březnu bylo v Česku zaznamenáno přes 1,6 milionu případů covidu-19 a zemřelo 28 787 lidí s touto nemocí.
 • Zbytek obchodů, trhů a vybrané služby vláda za pokračující příznivé epidemické situace uvolní od 3. května. Schválila to vláda, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vláda bude uvolňovat obchody a služby postupně na základě počtu nakažených na 100 000 obyvatel. Nutné bude dosáhnout stovky infikovaných na 100 000 obyvatel, nyní je to 177. Kabinet bude vždy v pondělí upřesňovat pravidla, za kterých od dalšího týdne rozvolnění bude možné, ve čtvrtek to poté bude potvrzovat.
 • Vybrané služby spojené s péčí o tělo, péčí o zvířata nebo lázeňskou zdravotní péčí budou moci znovu začít podle Havlíčka fungovat za přísných hygienických pravidel. Vláda jejich provoz umožní bez ohledu na počet nakažených. Podmínkou však bude, prokázat se u vstupu antigenním nebo PCR testem. Do tří týdnů by podle ministra zdravotnictví Petra Arenberga (za ANO) měla být dostupná elektronická verze potvrzení o negativním testu na covid-19, nákaze prodělané v posledních 90 dnech či očkování.
 • Od pondělí 26. dubna budou moct otevřít mateřské školy v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Děti tam budou moci chodit bez roušek a bez testů, uvedl po jednání vlády na twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO). V ostatních regionech budou nadále školky moci navštěvovat pouze předškoláci za přísnějších hygienických pravidel. V pondělí pak bude vláda rozhodovat o otevření druhých stupňů základních škol rotačně od 3. května pro tyto tři kraje s nejnižším počtem nakažených koronavirem, doplnil ministr.
 • Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Zásah však má několikadenní odklad, vstoupí v platnost čtvrtý den po právní moci soudního rozhodnutí, tedy po jeho doručení aktérům. Ministerstvo může opatření ještě změnit tak, aby odpovídalo nárokům soudu. Pokud by to neudělalo, restrikce přestanou platit. Rozhodnutí o návrhu advokáta Zdeňka Koudelky padlo neveřejně, soudci dnes výsledek oznámili na tiskové konferenci. Ministerstvo vydá novou verzi opatření. Ministr zdravotnictví Arenberger řekl, že úřad se podle něj zatím neměl možnost s plným zněním rozsudku seznámit.
 • Sněmovna by podle poslanců ANO a ČSSD měla uložit ministerstvu školství, aby kvůli odkladům obnovení prezenční výuky umožnilo letos studentům získat úřední maturitu, tedy udělení maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium. Proti úřední maturitě se postavili například zástupci Pirátů, TOP 09 a KDU-ČSL. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) takový postup odmítá. Debatu má za zbytečné zneklidňování studentů před blížící se zkouškou.
 • Česko může získat na posílení zdravotnictví a snížení dopadů covidové epidemie z unijního programu REACT-EU 18,4 miliardy korun. Sumu musí vyčerpat do konce roku 2023. Peníze se využijí na rozvoj a modernizaci nemocnic, jednotek intenzivní péče, hygienických stanic či péče o pacienty s rakovinou a seniory. Na tiskové konferenci program představili premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).
 • Rodiče, kteří od března zůstali doma s dětmi kvůli zavřeným školám během epidemie koronaviru, budou dostávat vyšší ošetřovné. Stoupne ze 70 na 80 procent redukovaného výdělku. Změnu zákona dnes podepsal prezident Miloš Zeman.
 • Diváci v ČR by se měli na sportovní utkání vrátit v době, kdy bude za týden méně než 75 případů covidu-19 na 100 000 lidí, vyplývá z vládního plánu. Vyplývá to z plánu, který dnes představila vláda.
Video Rozvolňování v ČR: Ke kadeřnici s testem, do obchodů od května. A rozvolňovací balíčky - ČTK
video
23:13
22. 4. 2021

Obě dávky vakcíny proti covidu-19 již obdrželo více než pět milionů obyvatel Izraele, což je zhruba 54 procent populace. S odkazem na dnes aktualizované údaje izraelského ministerstva zdravotnictví o tom napsal web The Times of Israel.

Izrael, jehož populace čítá zhruba 9,3 milionu, očkuje obyvatele od 16 let. Obě dávky vakcíny od firem Pfizer/BioNTech tam dosud dostalo 5 003 113 lidí, což představuje asi 80 procent populace, které byla zpřístupněna. Nejméně první dávku vakcíny dostalo 5 372 417 lidí.

22:30
22. 4. 2021

Objev nových variant SARS-CoV-2 na Sibiři a na severozápadě Ruska není žádná vážná věc, ujišťuje Kamil Chafizov z Ústředního výzkumného ústavu úřadu Rospotrebnadzor. „Není prakticky žádný důvod se obávat, že by tyto kmeny mohly způsobit novou vlnu choroby, nejsouo žádná data, že tyto mutace ovlivňují vážnost nemoci nebo je hůř likvidují protilátky,“ cituje ho agentura Interfax.

21:30
22. 4. 2021

Francie od 3. května zruší nařízení, podle kterého se lidé mohou od domova vzdálit nanejvýš deset kilometrů. Od poloviny příštího měsíce se možná začne s postupným otvíráním obchodů, restaurací nebo kulturních zařízení. Noční zákaz vycházení od 19:00 zatím zůstává v platnosti. Rozvolňování opatření proti covidové pandemii dnes upřesnil francouzský premiér Jean Castex.

Francie od 3. května zruší nařízení, podle kterého se lidé mohou od domova vzdálit nanejvýš deset kilometrů. Od poloviny příštího měsíce se možná začne s postupným otvíráním obchodů, restaurací nebo kulturních zařízení. Noční zákaz vycházení od 19:00 zatím zůstává v platnosti. Rozvolňování opatření proti covidové pandemii dnes upřesnil francouzský premiér Jean Castex.

21:07
22. 4. 2021

Africké země mají prozatím uskladnit vakcíny, které dostaly v rámci dárcovských programů a kterým vypršela doba spotřeby. Státy kontinentu k tomu dnes vyzvaly africké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Reagovaly tím na oznámení Malawi a Jižního Súdánu, že se nevypotřebovaných očkovacích látek hodlají zbavit, píše agentura Reuters.

„Vyzývám členské státy: když plníme naši roli a mobilizujeme tyto vakcíny, vy plňte svoji a vakcíny použijte,“ uvedl ředitel CDC John Nkengasong.

Malawi už dříve oznámilo, že plánuje zničit přes 16 000 dávek vakcíny od indického výrobce licenčních vakcín společnosti AstraZeneca Serum Institute of India (SII). Očkovací látku se nepodařilo podat do 13. dubna, tedy do data spotřeby uvedeného na obale. Východoafrická země je obdržela skrze Africkou unii díky daru od telekomunikační skupiny MTN. Jižní Súdán dal prozatím stranou 59 000 dávek od Africké unie, které podobně jako Malawi nevyužil včas.

Nkengasong však upozornil, že podle CDC je možné vakcíny aplikovat až do 13. července. Středisko při doporučení vycházelo z další analýzy SEI. Velká část běžně užívaných očkovacích látek má trvanlivost až do 36 měsíců od výroby, píše zpravodajský server BBC. U nově vyvinutých vakcín proti covidu-19 však není kvůli nedostatku dat jasné, zda jsou účinné i po delší době.

20:35
22. 4. 2021

Strategie rozvolňování v gastronomii by se dala uchopit lépe a efektivněji i podle Igora Třeslína, ředitele společnosti Storyous, která vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace. Vhodné by podle něj bylo například zahájit debatu o tom, zda stravovací provozy neotevírat postupně, po regionech, jako to dělají některé zahraniční země. „Navíc, pokud by bylo možné implementovat výsledky covid pass programu do pokladních systémů restaurací, bylo by možné touto cestou efektivně pracovat s kapacitou podniků. Bohužel s námi jakožto vývojáři těchto systémů doposud nikdo nejednal,“ řekl.

20:05
22. 4. 2021

Opatření vlády včetně plánu rozvolnění podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) poškozují podnikatele a pravděpodobně překračují zákonný rámec. Jsou připravované bez diskuse se zástupci dotčených oborů a bez ohledu na další dopady na firmy. Přitom až třetina podnikatelů už čelí existenčním problémům. Vláda zároveň jasně neodůvodňuje konkrétní kroky a jejich posloupnost. AHR to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Kabinet představil systém uvolňování, ve kterém bude postupovat na základě šesti balíčků. Kritériem pro rozvolnění bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Nyní jich je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) 177. Pokud počet klesne pod 100, od 3. května se bude moci otevřít zbytek obchodů.

Bez ohledu na nakažené budou moci začít fungovat vybrané služby jako kadeřnictví, masáže či pedikúra. Bude se jednat o balíček číslo dvě. V případě méně než 75 nakažených na 100 000 lidí bude moci začít platit čtvrtý balíček, který povolí provoz zahrádek restaurací. Otevřít budou smět hotely a penziony, využít budou moci ale nejvýše 25 procent kapacity. Hosté se budou muset prokázat negativním testem na koronavirus. Zakázány budou noční akce.

19:55
22. 4. 2021

Svazu léčebných lázní vadí, že ani nadále nebudou moci léčit zájemce, kteří si chtějí lázeňský pobyt sami zaplatit. Svaz o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Dosud se v lázních mohou ubytovávat jen lidé, kterým přispívá na pobyt zdravotní pojišťovna. Od 3. května tam budou moci jezdit na doléčení i za vlastní peníze jen nemocní po covidu-19. Vyjádření ministerstva zdravotnictví ČTK zjišťuje.

„S rozhodnutím ministerstva zdravotnictví zásadně nesouhlasíme. Žádná jiná zdravotní péče není omezena, natož podle způsobu úhrady. Dokonce i zbytné nebo rozsahem nesrovnatelně významnější činnosti jsou podmiňovány jen antigenním testem, a často ani tím ne,“ uvedl prezident svazu Eduard Bláha.

19:36
22. 4. 2021

Francouzský premiér Jean Castex ve čtvrtek potvrdil, že domácí cestovní omezení budou zrušena 3. května, přičemž téhož dne budou znovu otevřeny střední školy.

Řekl také, že některé podniky, včetně barů, restaurací a kulturních podniků, by se mohly znovu otevřít přibližně v polovině května, jelikož situace se pomalu zlepšuje.

Třetí vlna šíření viru je za námi,“ řekl Castex na tiskové konferenci a dodal, že francouzská očkovací kampaň probíhá dle plánu. Do poloviny května bude mít podanou první dávku vakcíny okolo 20 milionů lidí.

19:17
22. 4. 2021

Zrušení omezení obchodu a služeb Nejvyšším správním soudem je podle České komory fitness (ČKF) správné. Věří, že ministerstvo zdravotnictví ve stanovené lhůtě vady v opatření napraví.

Zároveň ale svým členům, ale i dalším provozovatelům fitness center, bazénů i saun doporučí zvážit podání žalob o náhradu škody, která jim v době nezákonného uzavření vznikla. 

ČTK to dnes řekla prezidentka ČKF Jana Havrdová. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy soudy postupují alibisticky. Aktuální rozhodnutí podle něj nebude mít žádný efekt.

19:07
22. 4. 2021

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger skrze twitterový příspěvek připomněl, že od zítřka se mohou na očkování registrovat osoby starší 60 let:

„Už zítra otevíráme registraci na očkování proti #COVID pro osoby 60+. Prosím všechny, kterým je víc než 60 let, aby se na očkování zaregistrovali, protože očkování je nejlepší cesta z epidemie. Můžete buď přes internet http://ceskoockuje.cz anebo přes telefonní linku 1221.“

18:59
22. 4. 2021

Turecko za poslední den zaznamenalo 54 791 nových případů nákazy covidem-19. Minuý týden denně přibývalo přibližně 63 000 případů.

Ve stejném období zemřelo na covid-19 354 lidí, čímž se celkový počet obětí od začátku pandemie zvýšil na 37 329.

18:40
22. 4. 2021

Plzeň zatím nedostala oficiální rozhodnutí o tom, že může od pondělí otevřít mateřské školy. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) dnes po jednání vlády na twitteru uvedl, že od 26. dubna budou moct otevřít školky v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.

Vím o tom pouze neoficiálně ze sociálních sítí, ale potřebujeme to mít písemně,“ uvedla vedoucí odboru školství plzeňského magistrátu Dagmar Škrlantová.

Domnívá se, že ministerstvo pošle oficiální rozhodnutí v noci nebo v pátek ráno. „Připravit školky na pondělí bude velmi náročné. Nemáme potraviny, nic. Ostatní dva kraje na to dostaly týden, to není fér,“ uvedla. 

18:17
22. 4. 2021

Rozvojové země využily většinu svých fondů na obnovu ztrát během pandemie covidu-19 na záchranu velkých podniků. Zanedbaly přitom miliony lidí, kteří spadli do chudoby, ukázala dnes zveřejněná studie.

Zjištění vycházela z výdajů v Keni, Jižní Africe, Sierra Leone, Bangladéši, Nepálu, Hondurasu, Guatemale a Salvadoru.

V osmi zemích šlo v průměru 63 % státní podpory související s pandemií velkým podnikům, zatímco 26 % šlo na systémy sociálního zabezpečení, 10 % malým a středním podnikům a pouze 1 % pracovníkům v sektoru šedé ekonomiky.

17:49
22. 4. 2021

V Maďarsku se budou od soboty moci otevřít zahrádky restaurací, oznámil dnes šéf kanceláře premiéra Viktora Orbána Gergely Gulyás. V pátek počet lidí, kteří dostali první dávku vakcíny proti covidu-19, pravděpodobně přesáhne 3,5 milionu.

Nově se také o hodinu zkrátí zákaz nočního vycházení: lidé od soboty budou moci mimo svoje domovy zůstat do 23:00 místo současných 22:00.

Maďarsko přísné restrikce, které zavedlo vloni v listopadu, uvolňuje podle počtu lidí naočkovaných první dávkou vakcíny proti covidu-19.

17:44
22. 4. 2021

Frustrovaní maloobchodní prodejci spodního prádla ve Francii protestují proti uzavření svých podniků zasíláním spodního prádla předsedovi vlády Jeanu Castexovi spolu s žádostí o zařazení spodního prádla mezi nezbytné zboží.

Stejně jako ostatní obchody, které nejsou považovány za nezbytné, byly i obchody se spodním prádlem nuceny se zavedením celonárodního lockdownu začátkem dubna zavřít.

17:34
22. 4. 2021

Ministerstvo zdravotnictví nahradí opatření, které zrušil NSS, jiným, řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Úřad se zatím s plným textem rozsudku nemohl seznámit.

Prvotní informace hovoří o tom, že soud rozhodl ve prospěch obchodů a služeb a vnímá opatření za nelegální. 

17:25
22. 4. 2021

„Chovejme se tak, jak víme, že je ta epidemie riziková,“ apeluje ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). „Nechci nikoho omezovat, a když to zlehčím, tak občas mi přijde fotka chlapů v hospodě, kde mi napíšou: Nás nechytíš, my si pivo dáme. To je jako u lékaře, který nám zakáže kouřit. I tak musí lékař počítat, že si jednou za čas někdo tu cigaretu dá,“ uvedl Arenberger. 

17:20
22. 4. 2021

Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) bude možné, že bude provoz kontrolovat policie či třeba živnostenský úřad. 

17:15
22. 4. 2021

Ve třetím balíčku žádné kulturní instituce nejsou, ve čtvrtém se počítá s možným otevřením divadel a koncertů pod širým nebem s přísným hygienickým režimem, a pokud bude počet nově nakažených pod 75 na 100 000 obyvatel. Čtvrtý balíček také uvádí, že ve stejném režimu by se mohly otevřít hrady a zámky. Čtvrtý balíček ale zatím neuvádí možný termín, od kterého by se oblasti v něm uvedené mohly začít zpřístupňovat.

Muzea, galerie a další kulturní instituce jsou kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 v ČR uzavřená znovu od 27. prosince. Divadla a kina jsou uzavřená ještě déle. Od 12. dubna se mohly otevřít venkovní expozice či třeba zahrady a parky spojené s památkami.

gejsovic ( 22. dubna 2021 18:36 )

Co to máme za zákony,všechny zákazy jsou proti ústavní,platí vubec ještě zákaz vjezdu. Některý věci jim trvají abnormálně dlouho a opoziční žaloby se vyřizují nějako rychle.Není to divné?

Covid_19 ( 22. dubna 2021 16:54 )

Prymula dostal trafiku u miliardáře Chrenka, bude ředitel jeho nemocnice, Chrenek distribuuje vakcíny, takové náhody....

majke79 ( 22. dubna 2021 16:04 )

Ne za 5 minut 12 , ale za minutu 12 , bordel trvá ve Švejkolandu dál ...

7vox7 ( 22. dubna 2021 13:44 )

kozinozka ( 22. dubna 2021 12:38 )

Umírá se dál, jen více potichu. Přednost teď mají Vrbětice, byť po sedmi letech, ale asi se to hodilo./ tím nemyslím Babiše/, a nerozumím výměně ministra zahraničí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa