Úterý 20. duben 2021
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť 11°C

Koronavirus ONLINE: Návrat všech dětí do školek jen ve dvou krajích. A testy pro bezdomovce

Aktualizováno -
19. dubna 2021
23:39
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for, sova, kso - 
24. ledna 2020
06:45

Vláda Andreje Babiše (ANO) odložila rozhodnutí o dalším rozvolňování na čtvrtek, chce si ještě počkat na středeční data. Návrat všech dětí do školek byl zatím potvrzen od 26. dubna pro Královéhradecký a Karlovarský kraj, které se dostaly na hranici 100 případů na 100 tisíc obyvatel. Ve hře je rozvolnění i pro Plzeňský kraj, potvrdil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). V neděli v Česku přibylo 823 nových případů koronaviru, je to nejméně od 13. září loňského roku. Ubylo i lidí v nemocnicích, aktuálně je jich 3913. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 • Česko hlásí k 19. dubnu 28 532 mrtvých. Potvrzených případů od začátku pandemie je již 1 602 711, vyléčených pak 1 508 982 a vykázaných očkování 2 468 196. V nemocnicích je 3913 pacientů. Vývoj nemoci na přehledných grafech sledujte zde.
 • Nový virus SARS-CoV-2 způsobující nemoc covid-19 se dál šíří světem. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním) i řadou dalších. Obavy pak panují z mutací koronaviru. Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde.
 • Prezident Miloš Zeman očekává, že pandemie skončí v září. U rozvolnění radí opatrnost, jak řekl pro Blesk.cz.
 • V Česku 11. dubna o půlnoci skončil nouzový stav, platil od 5. října loňského roku. Nově se opatření řídí pandemickým zákonem.
 • Minulostí už je rovněž uzávěra okresů. A přestal platit také zákaz nočního vycházení. Obchody, které se částečně otevírají, mohou mít otevřeno od 6 do 22 hodin.
 • Podívejte se na údaje o počtu hospitalizovaných s covidem-19, těžké případy jsou vyznačeny tmavě modře. Další grafy o koronaviru najdete na Živě.cz.

Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. Psychoporadna Blesku: Svěřte se, specialisté vám poradí. | Blesk.cz

KORONAVIRUS V ČESKU I VE SVĚTĚ
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:29
19. 4. 2021

Děkujeme za sledování dnešního koronaonlinu, opět se přihlásíme v úterý ráno:

 • V neděli přibylo v Česku 823 případů covid-19, což je nejnižší denní nárůst od 13. září. Hospitalizovaných lidí s covidem-19 bylo v neděli nejméně od 18. října, a to 3913. Za celou dobu epidemie od začátku loňského března bylo v Česku zaznamenáno přes 1,6 milionu nakažených koronavirem a 28.532 zemřelých lidí s covidem-19.
 • Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1535 případů, kdy se lidé nakazili opakovaně a v obou případech měli příznaky nemoci covid-19. Od poslední zprávy, kterou Státní zdravotní ústav (SZÚ) zveřejnil zhruba před měsícem, přibylo 135 případů. Frekvence reinfekcí je ale podle odborníků nadále velmi nízká. Vyplývá to z aktuálních informací SZÚ.
 • Praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol se obnoví od pondělí 26. dubna. Schválila to dnes vláda.
 • Od 26. dubna se otevřou školky v krajích, kde je týdenní přírůstek případů covidu pod 100 na 100.000 obyvatel. Teď to jsou Karlovarský a Královéhradecký. Děti v mateřských školách v krajích s nízkým přírůstkem nových případů covidu-19 nebudou muset být testováni ani mít roušky, řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Nevyloučil možnost, že by se příští týden mohly otevřít školky i v dalších krajích, například Plzeňském. Vláda zasedne ještě ve čtvrtek.
 • O rozvolnění obchodů a služeb rozhodne vláda na mimořádném zasedání ve čtvrtek. Představí plán otevření, řekl dnes ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
 • V pátek 23. dubna se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) otevře registrace k očkování proti covidu pro lidi 60 až 65 let. Další skupiny se budou přihlašovat vždy po týdnu.
 • Do České republiky bylo do pátku dodáno téměř 2,7 milionu dávek očkovacích látek proti covidu-19. Více než dva miliony z nich dodala firma Pfizer/BioNTech, asi 311.000 společnost Moderna a 352.400 AstraZeneca. Vyplývá to z materiálu pro jednání vlády.
 • Stav hromadného postižení osob kvůli covidu-19 už neplatí v žádné středočeské nemocnici. Blíží se mu jedině situace v čáslavské nemocnici, která se ale bude ještě vyhodnocovat, řekl dnes ČTK krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Epidemie koronaviru v posledních týdnech slábne, nemocnice se tak mohou vracet k normálnímu provozu.
 • Jedinou cestou je soustředit se na vakcíny proti covidu-19, které byly schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Na dnešní tiskové konferenci to řekl vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Při aktuálním dění podle něj není debata o ruské vakcíně Sputnik V na stole.
 • Příspěvek k nemocenské by mohli lidé v koronavirové karanténě nebo izolaci dostávat do konce června. Vláda to dnes schválila, uvedla na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Na bonus mají nárok lidé, kteří šli do karantény a izolace po 1. březnu. Dostávají náhradu 60 procent redukovaného příjmu, ke které mají v prvních dvou týdnech ještě příspěvek až 370 korun na den. Celkem nesmějí ale pobírat víc než 90 procent svého průměrného výdělku. Návrh nyní projedná Sněmovna.
 • Současné antigenní testy používané ve školách by se měly stát mostem pro zavedení plošného testování pomocí PCR metody. Pouze citlivé testování dokáže podle ředitele Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) Mariána Hajdúcha udržet chod škol do doby, než se začnou očkovat proti novému typu koronaviru i děti. Hajdúch dnes ČTK řekl, že kapacita laboratoří pro PCR vyšetření školáků a studentů by se při současné kombinaci těchto metod mohla vybudovat do dvou až tří měsíců.
 • Prodlužování zákazu prezenční praktické výuky ve středních a vysokých školách je podle předsedy Asociace školských asociací CZESHA Jiřího Zajíčka už neudržitelné. Školy podle něj nemohou praktickou výuku v řadě oborů nahradit na dálku. Doufají proto v to, že se praxe obnoví od příštího týdne, jak avizovali zástupci vlády.
 • Ministerstvo životního prostředí (MŽP) ode dneška vydává rozhodnutí o poskytnutí finanční podpory zoologickým zahradám. Rozděleno bude zhruba 76,1 milionu korun. Většina zoologických zahrad by měla peníze od státu obdržet do konce dubna.
 • Několik stovek lidí demonstrovalo dnes odpoledne v Semilech za návrat dětí do škol bez podmínek. Zároveň chtěli účastníci podpořit ředitele zdejší waldorfské školy Ivana Semeckého, o jehož odvolání dnes jedná vedení města. Semecký v minulém týdnu umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Jeho přístup rozdělil rodiče dětí i pedagogický sbor školy, s jeho postupem nesouhlasí rada školy.
23:01
19. 4. 2021

Slovinsko otevřelo restaurace

Ve Slovinsku se na většině území po půl roce otevřely předzahrádky kaváren a restaurací. Stalo se tak v rámci rozvolňování koronavirových opatření, které platí prozatím do 25. dubna. Gastronomické podniky mohou otevřít své venkovní prostory v osmi ze 12 slovinských regionů. Restaurace a kavárny mohou otevřít nejdříve v 7:00 a zavřít musejí nejpozději do 19:00. Mezi hosty musí být rozestup nejméně 1,5 metru.

Venku se může ode dneška sejít až 100 lidí, pokud budou dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru. Při dodržování sociálního rozestupu nebudou zapotřebí ani roušky, které budou nadále povinné už jen ve vnitřních prostorách. Stovka lidí se může shromáždit i uvnitř, jedna osoba však musí mít vyhrazeno alespoň 30 metrů čtverečních. "Epidemická situace v celkové populaci se již týden zlepšuje (...), ale jde o křehkou rovnováhu," řekla šéfka poradní skupiny vlády pro covid-19 Mateja Logarová.

22:22
19. 4. 2021

Očkovací centrum v místě ženevského autosalonu

Švýcarsko rozšířilo svou kapacitu očkování proti covidu-19. Dnes otevřelo velká očkovací centra ve městech jako Ženeva a Lausanne, napsala agentura Reuters.

Počty infekcí v posledních týdnech pokračovaly v soustavném růstu. Od pátku v alpské zemi s 8,5 milionu obyvatel přibylo 4905 případů koronavirové nákazy a 16 souvisejících úmrtí. Dohromady se už v zemi infekce prokázala ve 637.304 případech. Zemřelých s covidem-19 dosud Švýcarsko s Lichtenštejnskem podle společné oficiální statistiky evidují 9885.

Zdravotníci ve Švýcarsku dosud podali 1,966.485 dávek vakcíny a 732.812 lidí už je plně naočkováno. Země se snaží očkování ještě urychlit, a buduje proto velká vakcinační centra. Jedno takové se otevřelo na ženevském výstavišti Palexpo, kde se v normálních časech vždy v březnu koná ženevský autosalon. Ten byl loni i letos kvůli pandemii zrušen. "Centrum se dnes otvírá při kapacitě 2000 očkování denně a jakmile to budeme schopni zvýšit, může to rychle jít až ke 3000 nebo 4000 dávkám denně, to je ohromné," řekla Reuters zástupkyně kantonálních lékárníků Nathalie Vernazová-Hegiová.

21:55
19. 4. 2021

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes na žádost vlády vyhlásil na celý květen opět stav legislativní nouze. Stojí to na webu Sněmovny. Podle předchozího Vondráčkova rozhodnutí měl skončit k 30. dubnu. Vondráček také rozhodl, že vládní předlohu projedná sněmovní výbor pro sociální politiku. Své doporučení by měl výbor předložit do středy do 14:30. Stav legislativní nouze umožní projednat a schválit návrh během jediného dne a to včetně případných pozměňovacích návrhů.

21:30
19. 4. 2021

Do dětských skupin ve dvou krajích už od středy 21. dubna

Zatímco na twitteru ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) zopakoval, že i otevření dětských skupin se týká až pondělní termín, v tiskové zprávě vláda uvedla, že činnost dětských skupin v Karlovarském a Královéhradeckém kraji bude povolena už od této středy. "V ostatních regionech bude povolena jen pro děti, které nejpozději k 31. srpnu 2020 dosáhly pátého roku věku, nebo pro poskytování služby péče o dítě rodičům vybraných profesí a zaměstnavatelů," uvedl kabinet.

20:58
19. 4. 2021

Politika vyhodili z hospody

Majitel hospody v jižní Anglii dnes drsným způsobem vyhodil ze svého podniku šéfa britských labouristů Keira Starmera. Vadilo mu, že vůdce opozice nebojoval proti koronavirové uzávěře, kterou vyhlásila konzervativní vláda. Starmer novinářům řekl, že "zásadně nesouhlasí" s některými názory hospodského, který podle něj zpochybnil samotné restrikce jako součást boje proti covidu-19.

Scény s rozzuřeným hospodským, jak řve na Starmera "Vypadněte z mé hospody!", byly dramatické. Majitel hospody "U Havrana" Rod Humphris řekl labouristickému předákovi: "Zklamal jste mě. Celý život jsem volil labouristy. Zklamal jste jako opozice, neptal jste se, jestli lockdown funguje." Na záběrech je vidět, jak jej musí krotit Starmerova ochranka. "Chápete, že tisíce lidí zemřely, protože jste nedělal svou práci a nekladl skutečné otázky?" dodal hospodský.

Starmer mu oponoval a říkal, že s ním nesouhlasí. Chvíli po incidentu řekl novinářům, že Humphris "hluboce odmítá, že jsme měli mít lockdown, nevěří, že měly být nějaké restrikce, a já si myslím, že do určité míry ani nevěří, že vůbec existuje pandemie". "Samozřejmě má na takový názor právo. Obávám se ale, že já s tím naprosto nesouhlasím a myslím si, že by s tím naprosto nesouhlasila ani většina lidí po celé zemi".

20:49
19. 4. 2021

Bezdomovci dostanou zdarma antigenní testy

Bezdomovci dostanou zdarma antigenní testy, rozhodla vláda. Testy budou podle informací ČTK uvolněny ze zásob Správy státních hmotných rezerv a ministerstva vnitra. Cílem je zmírnění dopadů pandemie.

"V rámci přijímaných opatření ke zmírnění dopadů onemocnění covid-19 je třeba podchytit co nejširší okruh osob. Dosavadní opatření se nezaměřovala na osoby bez přístřeší," uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v návrhu vládě. Navrhlo proto, aby bezdomovci dostali testy ze státních zásob. Distribuci mezi lidi bez přístřeší budou mít za úkol vybraní poskytovatelé sociálních služeb. Ze skladů SSHR jich dostanou 10.300, ze zásob vnitra 3000 kusů.

20:35
19. 4. 2021

Opoziční snahu o kompenzace pro dobrovolníky vláda odmítla

Navrhované přiznání kompenzačního bonusu také dobrovolníkům, kteří za koronavirové krize pomáhali nebo pomáhají ve zdravotnictví či v sociálních službách, vláda odmítla. Vyplývá to z výsledků dnešního zasedání kabinetu. Dobrovolníci by podle novely části opozice v čele s TOP 09 měli dostat i zpětně 100 korun za hodinu, pokud nebyli odměněni jinak. Kabinet ve svém záporném stanovisku upozornil mimo jiné na to, že návrh jde proti principům dobrovolnictví.

Příslušný zákon podle kabinetu výslovně uvádí, že dobrovolnická služba je činnost vykonávaná bez nároku na odměnu. Naopak zákon o kompenzačním bonusu cílí na náhradu některých hospodářských následků vládních protikoronavirových restrikcí. "Vláda má za to, že podpora tzv. dobrovolnické činnosti by neměla být z hlediska systematiky právního řádu zařazována do zákona, který upravuje přechodný nástroj fiskální politiky, jenž plní odlišné cíle," stojí ve stanovisku kabinetu, které dostanou zákonodárci.

"Kompenzační bonus představuje rychlý a jednoduchý nástroj státní podpory dobrovolníkům, kterým se jiná forma ocenění a finanční podpory za jejich obětavost nedostává. Cílem je udržet jejich motivaci a podpořit motivaci dalších a vyjádřit vytvořením státního nástroje uznání potřebnosti jejich práce," uvedli poslanci TOP 09, STAN, KDU-ČSL a SPD v důvodové zprávě novely. Dopad na veřejné rozpočty odhadli řádově na stamiliony korun.

20:21
19. 4. 2021

Podle materiálu o postupujícím očkování, který dnes projednala vláda, je potřeba dořešit ještě očkování několika prioritních skupin. Dosud se registrovali k očkování přednostně před svými vrstevníky zdravotníci, zaměstnanci pobytových zařízení sociálních služeb, učitelé, hasiči, vojáci, policisté, zaměstnanci v kritické infrastruktuře, například energetice nebo vodárenství, nebo zaměstnanci sociálních služeb.

Počítá se také asi s očkováním 550 členů českého olympijského a paralympijského týmu. "Jde o skupinu jejíž očkování je politickou prioritou. Ministerstvo zdravotnictví na mechanismu očkování v současný okamžik pracuje, nicméně je nutné formálně souhlasit s výjimkou," píše se v dokumentu.

19:59
19. 4. 2021

V uplynulém týdnu byl ve světě nahlášen dosud nejvyšší počet nových případů koronavirové nákazy, celkem 5,2 milionu. Oznámil to dnes šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Svět má podle něj prostředky na to, aby dostal pandemii covidu-19 pod kontrolu v příštích měsících. Musí pro to ale být důsledně využity všechny nástroje na celém světě. Mezi tyto nástroje patří ochranná opatření jako mytí rukou, rozestupy a roušky, ale také očkování, zdůraznil Tedros. WHO proto opakovaně vyzývá bohaté země, aby poskytly více vakcín chudším zemím. 

19:51
19. 4. 2021

Hygienici na jihu Čech evidují 71 nových případů koronaviru, o 23 méně než minulé pondělí. V kraji je 5 227 aktivních případů, což bylo naposledy v polovině února. Hygienici dostali nově informace, že za poslední tři dny zemřelo na covid 30 lidí. Minulý týden se otestovalo 63 655 školáků a pedagogů, pozitivních bylo sedm dětí a jeden učitel. Novinářům to dnes v tiskové zprávě sdělila ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Laboratoře dnes metodou PCR otestovaly 125 vzorků. Počet nových případů mírně klesá. „Tak nízko (jako dnes) byla tato data v kraji letos naposledy v polovině února a předtím na konci ledna před vrcholem druhé vlny,“ uvedla ředitelka. Významně se dnes podle ní zvýšil počet vyléčených o 1 123 na 86 376 lidí.

19:48
19. 4. 2021

Švédská aktivistka Greta Thunbergová přispěla 100 tisíci euro ze své nadace očkovacímu programu COVAX, který má zajistit rovnoměrné rozdělení vakcín mezi všechny světové země. „V nejbohatších zemích již dostal vakcínu přibližně 1 ze 4 lidí, oproti tomu v nejchudších zemích je očkovaný jen 1 z 500 lidí,“ upozornila Thunbergová. „Stejně jako v klimatické krizi musíme nejdříve pomoci těm, kteří jsou nejvíce ohroženi,“ prohlásila.

Na nespravedlivou distribuci vakcín upozornili dříve také Lékaři bez hranic. Podle nich se pouze 0,2 % použitelných dávek vakcíny dostalo mezi nejchudší země.

19:38
19. 4. 2021

Ministerstvo průmyslu a obchodu u programu COVID veletrhy k dnešku eviduje 124 žádostí za 202,8 milionů korun. O dotace mohou podnikatelé žádat do 31. května, připomněl na twitteru ministr Karel Havlíček (za ANO).

19:32
19. 4. 2021

Ve Velké Británii v pondělí zemřeli jen 4 lidé s nemocí covid-19, od září je to nejnižší příbytek úmrtí, uvedl britský deník The Guardian. Za poslední den bylo také potvrzeno 2 963 nových případů koronaviru. 

19:12
19. 4. 2021
!

Česko se do konce týdne dočká otevření nové kategorie k očkování. „V pátek 23. dubna otevřeme kategorii 60 plus,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) k tomu dodal, že podle přicházejících dávek bude záležet, jak se bude postupovat dále. „Orientačně bychom chtěli každý týden posunout tu hranici o pět let,“ sdělil Arenberger. Je to proto, že některá očkovací centra postupují rychleji než jiná.

19:08
19. 4. 2021

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) odmítl, že by se po zjištění nových informací k výbuchu ve Vrběticích něco změnilo ve vztahu Česka k ruské vakcíně Sputnik. „My k tomu máme stále neutrální postoj, tak jako před tím. Vyžádali jsme si všechny dokumentace k případnému povolení této vakcíny v Česku,“ sdělil šéf zdravotnictví.

19:08
19. 4. 2021

Nizozemské úřady po mohutných protestech zrušily ohlášenou obří party s předpokládanou účastí 10 000 lidí, která byla zamýšlena jako test, zda se lze s pomocí koronavirového testování účastníků vrátit k pořádání větších kulturních akcí. Město Breda na jihu země dnes odmítlo vydat povolení s argumentem, že není s to zajistit bezpečnost návštěvníků. Informovala o tom agentura DPA.

Hromadný večírek hodlalo v sobotu uspořádat v Bredě místní rádio, proti čemuž se po celé zemi vzedmula vlna nevole. Lékaři, pečovatelé, hospodští či vědci požadovali, aby úřady akci zrušily. Petici proti pořádání megaparty podepsalo na 350 000 lidí.

18:58
19. 4. 2021

„Testování ze slin projednáváme se všemi zúčastněnými hráči a předpokládáme, že by se mohlo částečně přejít z antigenních testů na PCR,“ potvrdil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Dodal, že záleží na zajištění dostatečných kapacit a spolehlivých dodavatelů. Vláda o tom dnes přímo nejednala, ale nápad je na stole.

18:49
19. 4. 2021
!

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) zmínil, že se čeká na desátý den po prvním rozvolnění. Teprve tehdy se rozhodne, co dál. „Pokud se situace bude vyvíjet dobře, tak jsme připraveni ukázat ve čtvrtek systém rozvolnění v obchodech a ve službách,“ uvedl Havlíček.

18:47
19. 4. 2021

„Ve čtvrtek se vláda znovu sejde a znovu posoudí čísla s vlivem Velikonoc,“ sdělil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Podle něj, pokud se epidemiologická situace bude dál zlepšovat, se v ten den rozhodne o plánu rozvolňování.

18:44
19. 4. 2021

„Vláda dneska jednala o dalších rozvolněních a shodli jsme se na tom, že epidemiologická situace se dále zlepšuje,“ řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). 26. dubna se proto do vysokých a středních škol vrátí praktická výuka. Navíc v Královéhradeckém a Karlovarském kraji bude umožněn kompletní návrat dětí do školek. Ve hře je ještě Plzeňský kraj.

Také novinkou bude, že děti v krajích s nízkým přírůstkem nových případů covid-19 nebudou muset být testováni ani mít roušky. Nízkým přírůstkem je myšlena incidence pod 100 na 100 tisíc obyvatel.

18:41
19. 4. 2021

Do ČR bylo dodáno 2,7 milionu dávek vakcíny proti covidu. Podle materiálu vlády jsou přes 2 miliony těchto dávek od firem Pfizer/BioNTech, 311 000 od Moderny a 352 000 od AstraZeneca.

18:34
19. 4. 2021

Izrael podepsal s americkou společností Pfizer smlouvu na nákup milionů dávek vakcíny proti covidu-19 s dodáním v příštím roce. Oznámil to dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Přesný počet vakcín a suma, kterou za ně Izrael zaplatil, podle listu The Times of Israel zveřejněny nebyly.

Vakcíny od Pfizeru podle Netanjahuova prohlášení poskytnou ochranu před různými mutacemi koronaviru. Zároveň předseda izraelské vlády vyjádřil naději, že podepíše podobný kontrakt s americkou společností Moderna. „Znamená to, že velmi brzy budeme mít více než dostatek vakcín pro dospělé i děti,“ uvedl premiér.

18:05
19. 4. 2021

Od začátku epidemie koronaviru zaznamenali odborníci 1 535 případů, kdy se lidé nakazili opakovaně a v obou případech měli příznaky nemoci covid-19. Od poslední zprávy, kterou Státní zdravotní ústav (SZÚ) zveřejnil zhruba před měsícem, přibylo 135 případů. Frekvence reinfekcí je ale podle odborníků nadále velmi nízká. Vyplývá to z aktuálních informací SZÚ.

17:50
19. 4. 2021

Středočeské nemocnice obnovují normální provoz na odděleních, která byla dosud vyčleněna pro pacienty s koronavirem. Umožňuje to slábnutí epidemie a pokračující pokles počtu hospitalizovaných. Například v Příbrami se dnes vrátilo k běžnému provozu oddělení dětské JIP a během týdne se rozhodne také o ortopedii, která dosud funguje v covidovém režimu. K běžnému provozu se zvolna vrací i rakovnická nemocnice, kde zdravotníci nyní provádějí 30 procent plánovaných operací. Vyplynulo to z informací od příbramské a rakovnické nemocnice.

„O dalším rozšíření plánované péče rozhodneme tento týden. Pokud to bude možné, bude se moci konat 66 procent plánovaných operací. Zatím tomu brání velký počet pacientů hospitalizovaných s covidem,“ uvedl ředitel rakovnické nemocnice Tomáš Jedlička.

wenzel trousil ( 19. dubna 2021 17:52 )

Nejvyssi cas ze si Ruskej medved vytrel vejfuk ceskym ratlikem..Tihle valecni stvaci z ceske fasisticke politiky si neuvedomuji ze v pripade ze valka vypukne Cesko neprezije ani deset minut..Vcetne Cuckaru..Lide! Bdete!

tomik007 ( 19. dubna 2021 16:45 )

BOJ S MEDVEDEM - nahradil PSA 🐕👀

7vox7 ( 19. dubna 2021 12:50 )

Koho zajímá nějaký covid momentálně! Vyvolali jste jinou senzaci, teď můžete tiše pokračovat ve kšeftech za vše možné

7vox7 ( 19. dubna 2021 12:48 )

..to je ale pohádka!!!

7vox7 ( 19. dubna 2021 12:48 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa