Koronavirus ONLINE: 80 mrtvých a 4828 nakažených v ČR. A ministr v karanténě jel na pláž

Aktualizováno -
7. dubna 2020
08:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 80 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k úterý 4828 lidí, vyléčených je 127. Vláda od úterý umožnila venkovní sportování, ve čtvrtek otevřou některé další obchody, naříklad hobby markety, prodejny a servisy jízdních kol. Částečně se také otevřou hranice, ale jen pro nezbytné případy, plošný zákaz cestování platí dál. A poslanci se zabývají prodloužením stavu nouze do 11. května nebo 30. dubna. Novozélandský ministr zdravotnictví David Clark vyvezl rodinu na pláž, ačkoli v zemi platí karanténa. Později se označil za idiota a nabídl rezignaci. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
9:52
Dnes

Nezaměstnaní lidé se patrně budou moci hlásit do evidence uchazečů o zaměstnání i na dálku, nebudou muset na úřady práce osobně. Firmy, které zaměstnávají postižené, nebudou muset dokládat kvůli státním příspěvkům na jejich mzdy a dalším dotacím bezdlužnost.

Podobně to má platit i pro firmy, které požádají o příspěvky na mzdy zaměstnanců v rámci takzvaného kurzarbeitu. Sněmovna by měla vládní návrh změn podle dnešního stanoviska sociálního výboru schválit. Předlohu poslanci posoudí zrychleně na schůzi, která začne dopoledne. Více informací zde.

9:47
Dnes

Nemocnice Pelhřimov dnes zprovoznila místo pro odběr vzorků na testy na nemoc covid-19. Je čtvrté na Vysočině. Průjezdový vyšetřovací stan, kam se i s autem dostavují pacienti doporučení lékaři a hygieniky, stojí na parkovišti před hlavní lůžkovou budovou. Od středy bude mít svoje odběrové místo i poslední z krajských nemocnic - ta v Novém Městě na Moravě na Žďársku, řekla její mluvčí Tamara Pecková.

9:47
Dnes

ODS postrádá jasný plán postupu vlády v opatřeních proti koronaviru. Když nepřijde s vysvětlením dnes, očekává ODS plán na schůzi 21. dubna. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

9:41
Dnes

Ve Zlínském kraji přibylo proti pondělnímu večeru šest případů nákazy novým koronavirem, je jich celkem 201. Dnes to sdělila Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice. Jde o údaje k dnešním 09:00. Vyléčených z nemoci covid-19 je stejně jako v pondělí 18, nikdo v kraji v souvislosti s onemocněním nezemřel. V pondělí přibyly dva případy nákazy.

9:41
Dnes

Pandemie koronaviru omezuje i práci duchovních v jihočeských nemocnicích. Počet jejich návštěv u pacientů proto v posledních dnech klesl. Důvodem je to, že sami nemocní nebo jejich příbuzní chtějí snížit kontakty s jinými lidmi.

9:40
Dnes

V Rusku dál rekordně roste počet nakažených, oproti pondělku je vyšší o víc než 1100 a dosahuje 7500. Zemřelo 58 lidí, o 11 více než v pondělí.

Rudé náměstí v Moskvě je kvůli epidemii koronaviru zcela prázdné (30.3.2020)
9:37
Dnes

V Libereckém kraji zůstal počet potvrzených případů nemoci covid-19 na 156. Od pondělního večera nepřibyl nikdo, vyplývá z ranních údajů ministerstva zdravotnictví (MZCR). O jednoho, na osm, ale stoupl počet hospitalizovaných v Liberci. „Dva byli přijati a jeden propuštěn,“ uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Jeden pacient je umístěn na ARO a sedm na infekčním oddělení.

9:34
Dnes

Sněmovní školský výbor doporučil poslancům schválit zákon, podle něj by se přijímací zkoušky na VŠ mohly konat prezenčně 15 dnů po znovuotevření škol. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

9:19
Dnes

V Polsku probíhá každý den dezinfikace veřejných míst, převážně se pracovníci zaměřují na městskou hromadnou dopravu.

I v sousedním Polsku probíhá denně dezinfikování MHD I v sousedním Polsku probíhá denně dezinfikování MHD I v sousedním Polsku probíhá denně dezinfikování MHD
9:18
Dnes

Piráti na schůzi Poslanecké sněmovny navrhnou jednorázový příspěvek 15.000 korun pro lidi, kteří pracují na dohody a odvádějí pojištění. Více informací ze Sněmovny najdete zde.

9:10
Dnes

Piráti chtějí znát vládní plán zásobování a distribuce ochranných pomůcek, kritéria pro postupné uvolňování omezení nebo opatření pro zmírnění dopadů. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

9:05
Dnes

Kvůli epidemii covid-19 je ochromeno 90 procent automobilového průmyslu v ČR, z toho třetina firem byla nucena zastavit výrobu, uvedlo sdružení.

9:03
Dnes

Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru v Ústeckém kraji vzrostl od pondělního rána o 21 na 327. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví. V regionu je podle hygienické stanice 17 lidí, kteří se uzdravili. Tři lidé v kraji s onemocněním covid-19 dosud zemřeli, všichni měli i jiné nemoci.

8:58
Dnes

Těžkopádná reakce úřadů, roztříštěnost kapacit pro testování, celková struktura země nebo absence vůdcovství ze strany prezidenta Donalda Trumpa. Tyto faktory přispěly podle české lékařky Aleny Bartákové k tomu, že se Spojené státy stávají zemí nejhůře zasaženou nemocí covid-19.

V rozhovoru s ČTK vyjádřila lékařka výhrady také vůči přístupu mnohých Američanů; vláda i běžní obyvatelé v Česku podle ní krizi zvládají o poznání lépe.

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci o koronaviru (6. 4. 2020)
8:54
Dnes

V jídelně brněnského magistrátu připravují jídlo pro sociálně potřebné. Cena potravin na jednu porci vyjde na 60 korun, částku zaplatí obec.

Kuchař z jídelny brněnského magistrátu připravuje 7. dubna 2020 do krabičky porci jednoho z jídel pro sociálně potřebné. Jídelna jich denně připraví až 300, cena potravin na jedno jídlo vyjde na 60 korun, které město uhradí z veřejné sbírky.
8:51
Dnes

Britský premiér Johnson zůstává kvůli covid-19 na jednotce intenzivní péče, uvedl ministr Gove. Podle Reuters se Johnsonův stav nezměnil. Více informací naleznete zde.

Britský premiér Boris Johnson zůstává v domácí karanténě.
8:51
Dnes

SPD podpoří prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Pokud bude situace vyžadovat další prodloužení, chce to SPD řešit na další schůzi Sněmovny. Více informací najdete zde.

8:46
Dnes

Japonsko plánuje věnovat dvacítce zemí včetně Česka lék proti chřipce, který je účinný při léčbě onemocnění covid-19. Antivirotikum Avigan, které je nyní ve fázi klinických testů, prokázalo účinnost v boji s nemocí v Číně. S odvoláním na dnešní prohlášení japonského ministerstva zahraničí o tom informovala japonská tisková agentura Kjódó. 

8:45
Dnes

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně přibyli dva pacienti s nemocí covid-19 s těžkým průběhem. Celkem je jich tam deset. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. V Jihomoravském kraji je dnes ráno 289 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Vyplývá to ze stránek ministerstva zdravotnictví.

8:41
Dnes

Počet nákaz koronavirem v Olomouckém kraji vzrostl na 438, za posledních 24 hodin přibylo 16 případů. Nejvíce nakažených je na Olomoucku.

8:34
Dnes
!

K dnešnímu ránu je v Česku celkem 4 828 lidí s prokázaným onemocněním COVID-19, 127 nakažených se již vyléčilo, 80 pacientů zemřelo. Dosud se provedlo 91 247 testů na koronavirus.

8:32
Dnes

V Brazílii každý den důkladně dezinfikují veřejná místa včetně městské hromadné dopravy.

V Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředkůV Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředkůV Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředků
8:30
Dnes

Koronavirus a boj s ním má i své světlé momenty. Jako je ranní procházka pro prázdném Karlově mostě v Praze.

Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)
8:31
Dnes

KSČM podpoří prodloužení nouzového stavu k 31. dubnu, protože na termín jsou navázána ekonomická opatření. Nevylučuje ale jeho další prodloužení. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

Zleva šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik a předseda strany Vojtěch Filip na zasedání Sněmovny v době koronavirové krize (7.4.2020)
8:21
Dnes

ČSSD preferuje měsíční prodloužení nouzového stavu. Podle Chvojky je jeho pokračování nutné především kvůli nákupu ochranných prostředků z ciziny. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

Bubuabubu ( 7. dubna 2020 09:56 )

Co to zase meleš za nesmysly ty koblihářska bolševická lůzo 💩

xiioma ( 7. dubna 2020 09:56 )

jjusa jsi můj vzor!!!

satanas ( 7. dubna 2020 09:55 )

Napadlo te nekdy co je podstatou Kapitalismu?? A taky ze co neni zakazano je dovoleno?? Opravdu byti vyhovoval misto Babise neschopnej lempl co si za casu "Demokracie" nebyl schopen nakrast??

Bubuabubu ( 7. dubna 2020 09:54 )

U vás v Česku ti nemáte pořád lehký koukám,s takovým odpadem společnosti jako jste vy dva,,, pánbůh s českou republikou 😷

jjusa ( 7. dubna 2020 09:53 )

Proč to opisuješ,tak hluboko si klesla že ti došly argumenty?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud