Koronavirus ONLINE: 59 mrtvých v ČR, 4362 nakažených. Policie „číhá“ na výletníky

Aktualizováno -
4. dubna 2020
17:44
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 59 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni  4362 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Policie o víkendu kontroluje lidi, zda nevyrazili v nepovoleném počtu na výlety. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

  • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
  • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
  • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4362.
  • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
  • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
  • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
15:24
Dnes

Díky korespondenčnímu hlasování by se navzdory epidemii způsobené koronavirem prezidentské volby v Polsku naplánované na 10. května konat mohly. V rozhovoru pro polský list to dnes řekl prezident Andrzej Duda, který má podle průzkumů velkou šanci svůj nynější post obhájit. Stejné řešení použili před několika dny i v Bavorsku.

15:48
Dnes

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru zveřejnil fotografii z jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana.

15:24
Dnes

Díky korespondenčnímu hlasování by se navzdory epidemii způsobené koronavirem prezidentské volby v Polsku naplánované na 10. května konat mohly. V rozhovoru pro polský list to dnes řekl prezident Andrzej Duda, který má podle průzkumů velkou šanci svůj nynější post obhájit. Stejné řešení použili před několika dny i v Bavorsku.

Dnes

Díky korespondenčnímu hlasování by se navzdory epidemii způsobené koronavirem prezidentské volby v Polsku naplánované na 10. května konat mohly. V rozhovoru to dnes řekl polský prezident Andrzej Duda, který má podle průzkumů velkou šanci svůj nynější post obhájit. Stejné řešení použili i před pár dny v Bavorsku.

15:03
Dnes

„Nesmíme usnout na vavřínech,“ řekl rovněž Hamáček po konci jednání s prezidentem Zemanem. Podle něj se situace vyvíjí dobře, a právě proto je třeba stávající opatření dodržovat.

14:57
Dnes

V Ústí nad Labem přibývá restaurací, které nabízí rozvoz jídla. Vzniklo také několik výdejových okének. Dnes se jedno otevřelo u restaurace na Větruši, odkud lidé vyráží na procházky k vaňovským vodopádům a jinam. Provozovatelé věří, že nařízení o uzavření restaurací vláda po Velikonocích uvolní. Připravují se proto na omezený provoz

Dnes

Polná na Jihlavsku dnes dokončila distribuci dezinfekce proti novému typu koronaviru. Nakoupila ji 3 000 litrů, řekl starosta Jindřich Skočdopole. Do domácností ji zdarma roznesli hasiči. Dezinfekci dnes roznášeli hasiči i v jiných obcích.

14:39
Dnes

Ve Španělsku zemřelo za posledních 24 hodin 809 lidí nakažených koronavirem, oproti pátečním údajům je denní počet obětí o stovku nižší a je nejnižší ze předchozí týden. Premiér Pedro Sánchez dnes oznámil, že navrhne parlamentu prodloužit o dva týdny nouzový stav do 26. dubna. Poslanci by o tom měli hlasovat zřejmě ve čtvrtek. 

 

Pandemie koronaviru ve Španělsku. (3.4.2020)Pandemie koronaviru ve Španělsku. (3.4.2020)
14:38
Dnes

Zeman podporuje veškterá opatření, která vláda kvůli koronaviru provedla. Vyjádřil navíc vděk všem záchranářům a lékařům, řekl po konci schůzky Hamáček. Podle něj je prezidentovi jasné, že současný stav bude ještě chvíli trvat.

14:36
Dnes

Prezident Miloš Zeman jednal s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a ministrem obrany Lubomírem Metnarem (za ANO) téměř čtyři hodiny. Schůzka proběhla na zámku v Lánech a jejím tématem byla opatření ke koronaviru.

14:34
Dnes

Jihokorejská vláda ve snaze snížit počet nově nakažených na přibližně pět desítek denně prodloužila zákaz konání náboženských, sportovních a zábavních akcí o další dva týdny. Uzavřena také musejí zůstat místa, kde hrozí vysoké riziko nákazy. Vláda se rozhodla odložit znovuotevření škol, původně naplánované na příští týden.

Korejské zdravotnické úřady dnes ohlásily 94 nových případů nákazy koronavirem, čímž se jejich celkový počet vyšplhal na 10 156. Mrtvých přibylo devět na celkových 183. Z nemoci covid-19 se už uzdravilo 6 325 lidí.

Počet lidí nakažených koronavirem v Jižní Koreji překonal hranici 10 000.Jižní Korea bojuje s koronavirem (30.3.2020)
14:26
Dnes
!

Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za posledních 24 hodin o 164. Celkově již země zaznamenala 1 651 zemřelých a 16 627 nakažených.

Takzvané coffee shopy v Nizozemsku se opět otevřely, i když zboží prodávají jen k odběru s sebou,
14:13
Dnes

Berlínská radnice žádá německou vládu o vysvětlení, co se stalo v Bangkoku se zásilkou 200 000 respirátorů od americké firmy, které německá metropole objednala pro berlínskou policii. Berlínský radní pro oblast vnitra Andreas Geisel v pátek zmizení dodávky respirátorů označil za „moderní pirátství“ a nepřímo z něj obvinil americkou vládu.

„V tuto chvíli předpokládáme, že objednávka nedorazila kvůli zákazu americké vlády vyvážet respirátory,“ uvedl v pátek Geisel (SPD) v prohlášení. „Zatím ale nemůžeme říci, co se přesně na letišti v Bangkoku stalo,“ dodal.

Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)
13:56
Dnes

Pěkné počasí vylákalo lidi na procházky do přírody. Blesk zachytil, jak se plnilo parkoviště u lomu Velká Amerika. Před výlety přitom varoval vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

Video Mají sedět doma, ale šli ven: Lidé vyrazili do Velké Ameriky - Blesk: Karel Kopáč
13:45
Dnes

Takto vypadá nový koronavirus pod mikroskopem.

Koronavirus pod elektronovým mikroskopem.
13:44
Dnes

V Belgii se velice rychle naplňují nemocnice, čím dál více lidí potřebuje intenzivní péči.

Situace s koronavirem v Belgii. (4.4.2020)Situace s koronavirem v Belgii. (4.4.2020)
13:37
Dnes

Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma roušky. O dodání do poštovních schránek se postarají dobrovolníci z Komunitního střediska Kontakt Liberec, úředníci libereckého magistrátu a dobrovolní hasiči. Na webu města o tom informoval mluvčí radnice Jan Král.

13:32
Dnes

Řetězec prodejen potravin Lidl informoval na facebooku, že zaměstnanci starší 65 let budou mít možnost zůstat doma. Budou dostávat částečnou mzdu.

12:59
Dnes

Počet nakažených koronavirem v Rusku za posledních 24 hodin stoupl o 582. Celkem tak země eviduje 4731 infikovaných, uvedla agentura Interfax s odvoláním na krizový štáb pro boj s nákazou. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo dalších devět pacientů. Celkový počet mrtvých tak vzrostl na 43. Prvního mrtvého dnes také oznámila Gruzie.

12:44
Dnes

Město Děčín připravuje středisko pro lidi bez domova v karanténě. Od Správy státních hmotných rezerv si radnice bezplatně pronajala budovu, kde budou tito lidé umístěni. Objekt bude sloužit pro tyto účely celému okresu. Kapacita budovy je několik desítek lidí. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Hrouda (ANO).

frantacizek ( 4. dubna 2020 17:07 )

na Slovensku se to začíná rozjíždět mezi menšinami.... kopíroval jsem to slovenskému příteli

kocdivoka ( 4. dubna 2020 17:06 )

V nevopoleném ?
A zase máme nové slovo. V

frantacizek ( 4. dubna 2020 17:05 )

hoši, vy řešíte kraviny..
Prymula - nechceme, aby se to tady rozjelo jako v Itálii, nebo narůstá v Německu... A hned zpráva, že máme nakažených už 292 zdravotníků, tedy scénář Itálie.. Momentálně nám to vyřadilo už celkem důležité oddělení kardiochirurgie v Pardubicích, čili když tam někdo dostane infarkt v Pardubicích, musí ho vézt do Hradce Králové.. Tohle by mělo Prymulu teď zajímat, aby to nešlo takhle dále... Německo ten ušák nemusí vůbec řešit, tam si tohle pohlídali, protože je to jeden ze zásadních faktorů řešení toho problému právě.. Počet nakažených je až daleko za tím, zvláště, pokud zamořujeme. Což nyní potřebuje ale tak nějak i kolega Prymula, spoléhat na to, že se čs. populace co možná nejvíce promořila, protože nevím, jak chce vysvětlovat jako čínská firma nyní musí /pač to tam nezastavili samozřejmě/, že kdokoliv tady přistane, až teda ten HROZNÝ vir (právěže jen dočasně) přeperou s Babišem, že musí nejdříve do 14denní karanteny, pak až řešit obchody (pač prohlásil, že chce rozjíždět business), zatímco v Německu se normálně sejdou na jednání, už budou mít tu kolektivní imunitu zajištěnu.
U Vás se to prý začíná rozjíždět mezi menšinami na východě, což jsem psal, že tohle čekám, díky nízkým hygienickým standardům. U nás už to je možná taky, ale poznáme to až klasicky tak, že nám lehne nějaký domov důchodců na Divokém Severu (Mostu, Chomutova), popř. personál tamních nemocnic.. Protože cikáni přechodí každou nemoc a na tom severu to máš 50 na 50 právě stran rozložení populace. Tam se o žádné menšině nedá hovořit. To je právě další časovaná bomba, se kterou nevím, jestli Prymula při tom hraní si na vojáčky na jihu Moravy, počítá..
Ve školách prý podle Prymuly nemáme ještě stále boxy pro studenty, čili tam nepůjde zajistit ta opatření.. To svět neviděl.. Jsem z toho pána úplně okouzlen, čekám, co bude dál. A když ne on, tak má projev Andrej o rozestupech žáků metr čtvereční ve třidách o standardních rozměrech..

( 4. dubna 2020 16:36 )

Ta odporná komunistka ? Dzp.

( 4. dubna 2020 16:36 )

Ta odporná komunistka ? Dzp.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud