Koronavirus ONLINE: 112 mrtvých a 5467 nakažených v ČR. Hrozí malér, varuje u Velikonoc Hamáček

Aktualizováno -
9. dubna 2020
17:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 112 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo 5467 lidí, vyléčených je 301. Vláda prodloužila nouzový stav do 30. dubna. Restrikce vůči seniorům budou dlouhodobé, aby byli ochráněni před nákazou, řekl Blesku náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Virus tu s námi bude podle něj roky. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) varoval lidi, aby nebláznili a zůstali i na Velikonoce doma, jinak to bude malér. Vláda umožnila venkovní sportování, ve čtvrtek otevřely hobby markety nebo prodejny a servisy jízdních kol. Vláda po souhlasu Sněmovny prodloužila nouzový stav do 30. dubna, poslanci kývli také na to, aby české cestovní kanceláře mohly odložit platby za zrušené zájezdy až do příštího roku a klientům vydávat poukazy. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
20:18
Dnes

Minule jsem se vám snažil říct, že máme naději. Také Velikonoce jsou svátky spojené s nadějí. Dříve se velikonoční kraslice barvily hlavně červenou a žlutou barvou, které symbolizují barvu nového života, barvu slunce, barvu naděje. Naději teď máme blízko a je mnohem silnější. K tomu máme i jasný plán, který vám představíme po Velikonocích. Rozvolňování nebude živelné. Bude samozřejmě řízené. Naše vláda bude chránit občany bez ohledu na jejich věk a zdravotní situaci. Na tom se nic nemění,“ ujistil Andrej Babiš.

20:17
Dnes

Obrovský dík patří taky všem pečovatelům v domovech pro seniory nebo v léčebnách dlouhodobě nemocných. Děkuju všem studentům vysokých škol, kteří pracují v nemocnicích nebo mají vlastní dobrovolnické aktivity. Speciální díky patří medikům Armády ČR, kteří teď místo zkoušek nastupují v rámci Chytré karantény, aby posílili krajské hygienické stanice v první linii boje s koronavirem. Samozřejmě děkuji všem ajťákům, kteří se spojili, aby pomohli státu v řešení krize a všem výzkumníkům, kteří se podíleli na vývoji zdravotnických prostředků v rámci boje s koronavirem. A všem dalším. Děkuji všem, kdo pracují. Děkuji všem, kdo šijí roušky a snaží se tak zabránit dalšímu šíření epidemie,“ vyjmenoval předseda vlády všechny, kteří si podle něj zaslouží poděkování.

20:16
Dnes

Přiznám se, že často myslím na lidi, kteří zemřeli. Snažím se jim vždy věnovat chvilku ticha a myslím i na jejich blízké. Na každém jednom životě nám totiž musí záležet. V minulém projevu jsem děkoval spoustě lidí a teď chci své poděkování zopakovat. Děkuji všem, kteří pomáhají. Všem, kteří jsou v první linii. Všem lékařům, sestřičkám, zdravotníkům, hasičům, policistům a vojákům,“ poděkoval šéf vlády Andrej Babiš a vyjmenoval i další povolání jako jsou prodavačky, pošťáci, kurýři a řidiči. Přidal také díky všem, kteří pomáhají lidem bez domova.

20:15
Dnes

Přestože jsme uvolnili pravidla pro užívání roušek na sportovištích, pokud běháte nebo jedete na kole mezi více lidmi, roušku používejte, buďte ohleduplní. Při sportu se aerosol šíří mnohem víc a mohli byste ohrozit okolí. Včera a dnes mě mnozí z vás upozorňovali na to, že bohužel někteří lidé dokonce přestali roušky nosit. Pohybují se ve skupinách, posedávají na předzahrádkách a bez roušek. A to je špatně. Upozorněte je, ať je nosí. Vyzývám vás k tomu a žádám,“ uvedl premiér Babiš.

20:14
Dnes

Vyvarujte se i koledy u babičky. Právě seniory musíme přednostně společně ochránit. Doufám, že nikoho nenapadne navštěvovat starší lidi. A doufám, že každý z vás volá aspoň jednou denně všem z rodiny, co jsou ve vyšším věku a ptá se jich, jak se cítí a zdali něco nepotřebují,“ řekl Babiš na adresu seniorů.

20:13
Dnes

Užívejte si jen nejbližší kruh rodiny, dodržujte platná pravidla. Noste roušky a dodržujte rozestupy. Zkrátka, chovejte se odpovědně! Je to nesmírně důležité pro nás pro všechny a pro celou zemi. Nenavštěvujte příbuzné. Nebuďte v uzavřených prostorech s mnoha lidmi. Je to opravdu nebezpečné, protože nemoc covid-19 může být infekční, i když nemáte příznaky. Nechoďte po městě nebo vesnici na koledu. Žádné hloučky nikde, u výdejních okének, na návsích nebo na náměstích. Žádné kolující panáky!“ vyzval Babiš.

20:12
Dnes

Opravdu děláme, co můžeme. Proto bych vás rád všechny znovu vyzval, abyste ještě vydrželi. Musíme! Vstupujeme teď do klíčové fáze, kdy u nás situace kulminuje a rozhoduje se o dalším vývoji. A proto chci říct tu nejdůležitější věc. Je nesmírně důležité, abyste i o Velikonocích dodržovali pravidla. Ideální je zůstat doma. Vím, že bude pěkně. Přesto ale prosím. Prosím vás všechny. Buďte doma,“ požádal spoluobčany premiér republiky.

20:12
Dnes

Základem je rychle identifikovat nakažené lidi a ochránit nás všechny! Izolovat jejich kontakty, a tím radikálně zpomalit šíření infekce. Právě díky Chytré karanténě. A to znamená testovat, testovat a znovu testovat. Až 20 tisíc lidí denně!“ řekl ve svém projevu předseda vlády Andrej Babiš.

20:11
Dnes

„Naše vláda je připravena udělat maximum pro to, abychom pomohli všem živnostníkům, podnikatelům, malým a středním firmám, rodinným firmám, ale taky samoživitelkám a dalším. Zkrátka všem, kteří přišli kvůli koronaviru o příjem,“ řekl premiér Babiš s tím, že vláda je v tuto chvíli připravena uvolnit až tisíc miliard.

20:11
Dnes

Omezení svobod, ke kterým byla naše vláda nucena sáhnout, bylo složitým rozhodnutím. Nikdy dřív jsem si neuměl představit, že lidem zakážeme cestovat nebo se sdružovat. Kvůli ochraně životů jsme byli nuceni sáhnout i na ta nejzákladnější práva. Práva všech jednotlivců. Taky vím, že mnozí z vás teď zažívají těžké životní chvíle,“ uvedl Babiš.

20:10
Dnes

„Děláme vše pro to, abychom našim zdravotníkům vytvořili co nejlepší podmínky pro jejich náročnou, obětavou a rizikovou práci. Podařilo se nám zpomalit šíření epidemie a zabránit okamžitému přetížení našich nemocnic! Proto nesmíme přestat a v žádném případě polevit,“ vyzval Čechy předseda vlády Andrej Babiš.

20:10
Dnes
!

„Máme za sebou pět nejsložitějších týdnů v novodobé historii České republiky. Na začátku nikdo z nás nemohl očekávat, čemu budeme čelit. Jsem překvapený, ale upřímně rád tomu, jak v této kritické době čelíme epidemii společně. Jako jeden národ. Vážím si toho, s jakou zodpovědností, úsilím, disciplinovaností a solidaritou pomáhá každý z vás zvládnout tuhle vážnou zdravotní i ekonomickou krizi,“ pochválil spoluobčany premiér Babiš.

20:09
Dnes

Letos budou Velikonoce, jak už určitě víte, úplně jiné. Musí být, bohužel. A chci Vás požádat z celého srdce, abyste nám s tím pomohli. Každý z vás!“ řekl předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na úvod svého projevu.

19:55
Dnes

Premiér Andrej Babiš (ANO) se poslední dny drží stranou tiskových konferencí a méně častá jsou i jeho další veřejná vystoupení. Ve čtvrtek se od 20:05 ale objeví na České televizi, ale i na Blesk.cz s velikonočním poselstvím. Podívejte se, co bude klást Čechům na Velikonoce na srdce.

Velikonoční projev Andreje Babiše o koronaviru (9. 4. 2020)
19:47
Dnes

Ve Francii evidují 12 210 úmrtí lidí s koronavirem, z toho 8044 při hospitalizaci. Poprvé tam klesl počet pacientů v kritickém stavu, a to na 7066.

Koronavirus v Paříži
19:36
Dnes
!

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostat od státu příspěvek až 25 000 Kč kvůli koronaviru. Vládní návrh podepsal prezident Zeman.

19:35
Dnes

V Turecku se za poslední den zvýšila bilance obětí koronaviru nejvíce od začátku epidemie, zemřelo 96 lidí. Úmrtí je tak celkem 908. Nakažených registrují úřady přes 42 000, od středy přibylo 4056 nových případů, informoval dnes ministr zdravotnictví Fahrettin Koca.

Koronavirus ohrožuje i Turecko
19:26
Dnes

V otevírání obchodů dostali přednost prodejci importovaného nábytku před českými výrobci. Upozornila na to dnes Asociace českých nábytkářů (AČN) v tiskové zprávě. V té zároveň žádá, aby prodejny nábytku, kuchyňská studia a podobné obchody byly zařazeny do první vlny provozoven, které se otevřou. Vláda ode dneška povolila provoz mimo jiné hobbymarketům. Podle AČN se právě v těchto řetězcích nabízí nábytek z Polska nebo Číny.

„Dovolujeme si upozornit, že řetězce jako OBI, Baumax nebo SIKO, kromě jiného sortimentu, také prodávají nábytek na tisících metrů prodejní plochy. Tyto řetězce nabízí především importovaný nábytek. Jedná se o skandální přístup: Čeští výrobci až naposled!“ uvedl tajemník AČN Tomáš Lukeš.

19:15
Dnes

V rámci venkovních sportovišť i nadále nelze využívat společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení. Využití toalet možné je, ale za předpokladu, že je režim provozu nastaven tak, aby se ve vnitřních prostorech toalet nepotkávalo více osob, a zároveň je zabezpečeno provádění zvýšených hygienických opatření, a to zejména dezinfekce rukou, ale také dezinfekce míst, kterých se běžně dotýkáme,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví v doporučení.

19:10
Dnes

Výrobce nápojů Kofola koncem března zrušil veřejnou zakázku za 179 milionů korun, ve které vybíral společnost na vybudování nového firemního sídla. Důvodem je epidemie nového typu koronaviru a vládní opatření proti šíření nákazy, která mimo jiné uzavřela restaurace.

O zrušení zakázky dnes informoval server iHned.cz. Pro své sídlo Kofola plánovala zrekonstruovat jednu z budov v areálu bývalého Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.

18:57
Dnes

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou.

Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek,.
18:48
Dnes

O moratoriu na splátky úvěrů a nájmů rozhodne Senát koncem příštího týdne, stejně jako o právu policie pokutovat ty, kdo porušují opatření proti koronaviru. Senátorům to v závěru dnešní schůze řekl předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS). Horní komoře podle něj zbývá projednat 15 z 18 předpisů, které tento týden schválila Sněmovna.

Schůze Senátu začne podle jejího předsedy ve čtvrtek. Senátoři na rozdíl od poslanců nebudou protahovat své jednání do pozdní noci, ale posuzování zákonů v případě potřeby dokončí v pátek, avizoval Vystrčil.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil na půdě Senátu (8.4.2020)
18:40
Dnes

Nejméně 7978 pacientů s pozitivním testem na koronavirus už zemřelo v nemocnicích v Británii. Oficiální bilance se za poslední den zvýšila o 881 případů, tedy o něco méně než o den dříve. Britský ministr zahraničí Dominic Raab na tiskové konferenci oznámil, že vývoj zatím není takový, aby mohla být uvolňována omezení pohybu obyvatel.

Karanténní režim platí v Británii od 23. března. Britský premiér Boris Johnson jeho zavedení oznamoval s tím, že opatření by mohlo být po třech týdnech přehodnoceno. Raab ovšem nyní dal jasně najevo, že restrikce zůstanou beze změn i příští týden. „Ještě to nemáme za sebou. Musíme vytrvat,“ řekl novinářům.

Boj proti koronaviru ve Velké Británii (7. 4. 2020)Boj proti koronaviru ve Velké Británii (7. 4. 2020)
18:30
Dnes

V Itálii za poslední den zemřelo 610 pacientů s koronavirem, což je více než po dva předchozí dny.

Celkem má země už 18 279 obětí nemoci covid-19. Oproti středě stoupl i počet nově nakažených, infikovaných je celkem už přes 143 000, informoval dnes úřad civilní ochrany.

Dnešní bilance naznačila, že sestupné statistické trendy z posledních dní ještě nemusí znamenat ústup epidemie. Počet nově diagnostikovaných případů je dnes nejvyšší od 5. dubna. 

Koronavirus napíná kapacity v italských nemocnicíchKoronavirus napíná kapacity v italských nemocnicích
18:16
Dnes

Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již více než 15 700 obětí. Dnes to oznámila agentura Reuters, která si vede vlastní statistiku. Americká Univerzita Johnse Hopkinse, která šíření koronaviru sleduje celosvětové, eviduje v USA přes 14 800 obětí.

Stát New York, který je v rámci USA nejpostiženější, dnes oznámil, že ve středu zde zemřelo 799 nakažených. O den dříve infekci podlehlo 779 lidí.

Koronavirus v USA zabíjí rekordní počet lidíKoronavirus v USA zabíjí rekordní počet lidí

satanas ( 9. dubna 2020 20:13 )

NO, jen se rozhledni po tvych "kamosich,,uz ty jejich nicky leccos vypovidaj,,

Nenipraceluzo ( 9. dubna 2020 20:12 )

Neplácej pořád a vem si už brzy prášky ty zm...rde 💩

satanas ( 9. dubna 2020 20:10 )

Fuck you Mother!! Sohn of bitch! Sovas schafe ich in mehreren Sprachen!! Nur die richtige Adressen sind nötig!!

satanas ( 9. dubna 2020 20:06 )

Gutte nacht,,.at vas "Vespen" stipaj az do rana!! A myslete!! Hlavou! I to jde!! A neboli to!!

ijusa ( 9. dubna 2020 20:05 )

Blbe nemachruj, když neznáš ani německý pravopis.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud