Komentář: Trump je břídil! Chucpe Ovčáček si s fakty hraje ještě líp

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
24. ledna 2017
21:24

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl podepsat rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat Karla Srpa členem etické komise pro ocenění účastníků protikomunistického odboje. Podle premiéra není někdejší šéf Jazzové sekce a Zemanův kamarád spolehlivou osobou a nesplňuje zákonné předpoklady pro členství v komisi, protože si kdysi až moc důvěrně povídal s StB, jíž práskal na disidenty. 

To jako obvykle nejvíc dopálilo prezidentova mluvčího a poslední dobou stále lepšího žongléra s pravdou Jiřího Ovčáčka, jenž hned znovu musel na Twitter, moderní detoxikační záchytku všech rozzlobených. „K. Srp jednoznačně prokázal odvahu v době, kdy nebyla levná. B. Sobotka odvahu neprojevuje, jde za hlasem mediálního mainstreamu. Chucpe. B. Sobotka se v r. 2014 mediálně hlásil ke snídani F. Mitterranda s disidenty v r. 1988. Dnes šlape po jméně účastníka této snídaně,“ rozepsal se pro jistotu dvakrát Ovčáček.

Nebývá běžné, aby prezidentští podržtaškové nazývali zvolené premiéry „chucpe“ – a zvlášť v „premiérských“ zemích. Navíc i sám prezident spíš mlčel a radši si vyjel na oficiální výlet do Plzeňského kraje, když je venku tak hezky. Twitterem ale Ovčáček neskončil, fakt zle plál i v mrazu celé odpoledne. České televizi dal méně přátelský rozhovor, který ze všeho nejvíc připomínal trumpovskou serenádu.

Nebo dokonce ještě víc než to: s fakty si totiž hradní mluvčí umí hrát ještě mistrněji než Trump, jehož mluvčí začal novinářům k faktům nabízet vlastní a hezčí „alternativní fakta“. Ovčáček v televizi hřímal, že Městský soud v Praze v roce 2000 pravomocně rozhodl, že Srp byl v evidenci StB veden neoprávněně. A žijeme přece v soudní demokracii (kde soudy ignorují jen prezidenti), takže jaký estébák?  

To je sice pravda, jenže od té doby existují další fakta. A na ta Ovčáček v rámci své alternativní pravdy radši zapomněl, jak se mu stále častěji stává. Například Radek Schovánek z Centra pro dokumentaci totalitních režimů v televizi řekl, že od verdiktu soudu historikové našli dost dokumentů, které dokazují, že Srp práskal, ať už snídal s F. Mitterrandem nebo jen pěšáky z StB. A podobně mluvili i zpěvák Jaroslav Hutka nebo exministr vnitra Jan Ruml.  

Ale dost Ovčáčka, veřejného klauna, který nás dokáže rozesmát i v hustém mrazu a smogu. Na celé kauze je totiž mnohem zajímavější jiná věc: už se z toho pomalu stává prezidentský zákon, že jakmile se Zeman rozhodne někoho vyznamenat nebo jen někam jmenovat, a média zapátrají v jeho minulosti, je z toho zlé reputační fiasko. Možná to nebude náhodou.   

Adoptuje Zeman Ovčáčka? Na to odpovídal v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech:

Video  Adoptuje Zeman Ovčáčka?  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tgbg ( 25. ledna 2017 06:58 )

Líbí se mi, jak lidský odpad z pražského hradu zoufale neví, jak obelhat a ponížit celý národ. Vždy to dopadne tak, že se tito hradní hlupáci a zločinci jeví jako čím dál trapnější a ubožejší.

kamjdu ( 25. ledna 2017 00:46 )

Pan Ovčáček je velmi inteligentní a to vás asi hodně štve.

kamjdu ( 25. ledna 2017 00:43 )

Líbí se mi, jak lidský odpad zoufale neví, jak ponížit pana prezidenta a jeho lidi. Vždy to dopadne tak, že se tito zločinci jeví jako čím dál trapnější a ubožejší.

tomik007 ( 24. ledna 2017 22:30 )

Toho Ovcaczka si Zeman poridil jenom kvuli tomu, aby vedle nej prudce vynikl jeho intelekt

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud