„V Bruselu mi koušou lejstra myši,“ tvrdí europoslanec. A teplá voda tu neteče

Autor: Jakub Tomek, kal - 
1. 9. 2018
11:15

Europoslanci mají v Bruselu sice plat 170 tisíc čistého plus náhrady, ale i oni musí někdy řešit všední problémy. Třeba souboj s hlodavci. Fotky dokumentů údajně ohlodaných od myší zveřejnil na svém Facebooku například europoslanec Jiří Payne (62, Svobodní).

„Právě jsme zjistili, že se nám do kanceláře v Bruselu dostaly myši a okousaly nám spisy v šuplíku. Návnady na myši, které mimochodem dle mého mínění EU zakázala, jsou po celé kanceláři, ale myši zřejmě respektují zákaz a místo návnady žerou evropské dokumenty,“ napsal poslanec na svůj Facebook.

Člen strany euroskeptiků dále vyjmenoval problémy, které ho v Bruselu tíží. „Budova má narušenou statiku a padá, neteče tu teplá voda a také se tu neuvěřitelně krade. Před časem se zjistilo, že jsou obě budovy zamořené kokainem,“ dodal.

Video Europoslanec Jiří Payne: Unie skončí do 10 let, alternativu máme - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

To, že v sídle Evropského parlamentu neteče teplá voda, potvrdili Blesku i další poslanci. „Byla vypnuta kvůli podezření z výskytu bakterie legionella (parazit způsobující tzv. legionářskou nemoc, pozn. red.) v potrubí,“ řekl Blesku Jan Zahradil (55, ODS). Že má budova narušenou statiku a z kohoutku tu teče jen studená voda, pak dosvědčila také Dita Charanzová (43, ANO). „Neviděla bych to ale tak černě, v práci mě ani jedno nijak neomezuje,“ napsala. „Myši jsem neviděl, ale tento problém se skutečně menší míře prý objevil,“ potvrdil pak Pavel Telička (53, dříve ANO).

Zdechovský: Payne dokrmuje skepsi

Další europoslanci, které Blesk kontaktoval, ale mluví jinak – v bruselském sídle se nekrade, drogy tam taky nikdo nešňupe a se statikou byly problémy kdysi, avšak všechny budovy prošly revizí. Nejvíce Paynovo odhalení znepokojilo lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského (38, KDU-ČSL).

„Pan Payne informace uvedené v jeho statusu uměle populisticky zveličuje a akorát je zneužívá k dokrmování euroskeptické nálady nálad Česku,“ uzavřel Zdechovský. Tiskové oddělení Evropského parlamentu zase Blesku odpovědělo, že se bude případem myší zabývat.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
robin5 ( 2. září 2018 07:56 )

Tak myši jsou problém? Nejsou spíš problém zasloužilí "europoslanci"? Pokud ten tyjátr rozpustí, sice přijdou o prachy, ale vodu si klidně pustí, popřípadě ohřejí doma - ale ovšem ty penízky by chyběly.

krista2018 ( 1. září 2018 18:30 )

Nech tam za to necnedělání a za ty prachy třeba zdechnou, chudáčkové, je mi jich líto, asi dám zítra na modlení

agfor ( 1. září 2018 17:55 )

Tak pánovi neteče teplá voda, hmmm. Musíš za ni zaplatit. Jen cikánům teče teplá i když nic neplatí. Tomu se říká rasizmus.

flesch2z ( 1. září 2018 17:29 )

Papír je jediný poživatelný produkt v EU. Už i myši na to přišly. Už se nic jiného v té muslimské EU nedá jíst. I z kebabu už máme salmonelu.

sores ( 1. září 2018 17:27 )

Za ty statisíce co tam berou se to dá vydržet i s potkanama!! A když ne, mohou si dovolit hotel nebo podnájem, a ještě jim hodně zbude.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa