Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Analytik Stulík: Rusko tahá za kratší konec, jeho požadavky jsou odtržené od reality

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
30. května 2023
15:31
Autor: Markéta Volfová, pah - 
30. května 2023
14:30

Ukrajinská protiofenzíva, nebo přesouvání ruských jaderných zbraní do Běloruska. O obojím představitelé těchto třech zemí hovoří, konkrétní obrysy ale nezbývá než si domýšlet. Moskva navíc předala Kyjevu své požadavky na mír a ten odpověděl obdobným způsobem. Jak blízká je budoucnost Ukrajiny v Evropské unii a jak významnou roli v této válce hrají spekulace o Lukašenkově podlomeném zdraví? Nejen o těchto tématech v úterním Epicentru hovořil analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, David Stulík.

Rusko dál stupňuje agresi vůči Ukrajině, podle bezpečnostního analytika Stulíka je odezva Evropy dostatečná: „Je poměrně razantní a je hlavně neměnná.“  Před třemi dny vydala Evropská unie další prohlášení, ve kterém odsoudila útoky dronů na ukrajinská města, a především ne město Kyjev. „Bylo tam jednoznačně řečeno, že ruské vedení za to ponese jednoho dne trestní zodpovědnost na úrovni mezinárodního práva. Takže z těchhle těch prohlášení je jasně vidět, že nejenom Evropa, ale vlastně celý západní demokratický svět už má velice jednoznačný pohled na věc,“ míní Stulík s tím, že diplomatická podpora Ukrajiny se pak samozřejmě přenáší i na podporu vojenskou nebo i finanční.

10:32
Dnes

Šéf Doněcké oblasti Ihor Moroz na facebooku ráno napsal, že zraněno bylo za poslední den v Kurachove 15 lidí, byť nezmiňuje konkrétní útoky. „Dne 21. září 2023 Rusové zranili 21 civilistů v Doněcké oblasti: 15 v Kurachove, po dvou v Petropavlivce a Molodeckém, po jednom v Torecku a Kosťantynivce,“ uvedl šéf regionální správy.

9:43
Dnes

Z ukrajinského černomořského přístavu Čornomorsk dnes vyplula loď Aroyat převážející obilí do Egypta. Uvedl to ukrajinský vicepremiér Oleksandr Kubrakov a potvrzují to data z monitoringu pohybu plavidel po mořích Marine Traffic. Ukrajina vytvořila v Černém moři vlastní koridor pro přepravu obilí poté, co Rusko v červenci odstoupilo od takzvaných černomořských obilných dohod.

8:30
Dnes

Podívejte se na video se Zelenským po příletu do Kanady. 

Zobrazit celý online

Rusko v sobotu prostřednictvím náměstka ministra zahraničí oznámilo sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Mezi těmi byla mimo jiné také podmínka, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk a vzdala se snahy o vstup do Severoatlantické a Evropské unie.

„To jsou požadavky, které de facto Rusko mělo už na úplném samém začátku a pro Ukrajinu a pro Ukrajince jsou absolutně nepřijatelné a jsou nepřijatelné i pro mezinárodní společenství,“ komentuje Stulík. „Jedním z těch požadavků například je, že Ukrajina se vzdá území, které dnes okupuje ruská armáda, a to je porušení mezinárodního práva. My si nemůžeme dovolit vytvářet precedenty v mezinárodním právu. Ty ruské požadavky jsou úplně odtržené od reality a i situace na bojišti vlastně ukazuje, že Rusko je teď tím, kdo tahá za hodně kratší konec a bude tahat za hodně kratší konec,“ vysvětlil analytik Stulík,  který podle svých slov pochybuje, že v Moskvě, v Kremlu jsou v současné době „schopni vnímat realitu“.

Limonadovy_joe ( 30. května 2023 18:02 )

Jediny kdo je odtrzeny od reality je analytik Stulik.

Th0r_z_h0r ( 30. května 2023 16:45 )

Analytik Stulik 🤣👍 Jeho nazory maji hodnotu wc papiru. 🤣👍 A jsou odtrzene od reality. To je realita. Analytik Z lavicky pred levnou nalevnou. Tohle knourani a knuceni je dukazem hroznyho strachu a jak to jeho a jemu podobny budizknicemu strasne zere 🤣👍 Jen dalsi fasoun do serie.

http­s://ww­w.e1­5.cz­/zah­ranic­ni/pra­vy-sektor-demonstroval-na-majdanu-zadal-si-valku-a-zmenu-rezimu-1211735

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa