Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Architekt Pleskot: Začínat Havlem a končit Pavlem není špatná kariéra, řád a logiku mám také ve slovníku

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
7. února 2023
05:00

Josef Pleskot - jméno, které z úst nově zvoleného prezidenta Petra Pavla zaznělo už několikrát. Na dotazy týkající se případné spolupráci s prezidentem proto úspěšný architekt v těchto dnech odpovídá poměrně často. Plánů má hodně, práce s prezidentem Pavlem je pro něj ale něco, v čem vidí smysl. Pokud tato nabídka tedy skutečně oficiálně přijde, bude to chápat jako svou povinnost.

„Já vždycky říkám, že architektura je veřejná služba a člověk si ji jenom do určité míry ovlivňuje sám. A když teď nastává ten okamžik, že někdo má o tuto mou službu zájem, tak si říkám, že musím nastoupit,“ vysvětluje architekt své stanovisko k zatím stále neoficiálním návrhům Petra Pavla.

„Myslel jsem si, a dokonce jsem to i prohlašoval někde, že s Václavem Havlem a jeho týmem pro mě epizoda na Pražském hradě skončila. A v životě by mě nenapadlo, že bych mohl ještě dostat nějakou takovou podobnou výzvu nebo oslovení. Jakub Železný v televizi tak nějako zkratkovitě nazval, že začínám Havlem a končím s Pavlem. A to není tak špatná kariéra. Uvidíme,“ vtipkuje Pleskot s tím že rozhodně nejde o něco, co by v něm jakkoli vzbudilo nelibost.

„Ani nevím, na základě čeho si to pan prezident vymyslel, ale pravděpodobně asi ví o mém smýšlení. Někdo teď někde použil nějaký titulek: Pleskot má rád řád podobně jako prezident Pavel. A ano, strukturu, řád a logiku - tato slova ve svém slovníku mám,“ dodává k výběru architekt k výběru Petra Pavla s nadsázkou. 

Pleskot přiznává, že se ve svých plánech ubíral původně jiným směrem: „Mám spoustu zakázek rozdělaných a nejsou to zakázky ani malé. Jsou to zakázky, které jsem chtěl nějak dokončit. Třeba jsem měl v plánu i trošičku víc psát, protože, protože mi to dělá určitou rado a celý život jsem na to neměl dost času. Žádné velké memoáry, to vůbec. Možná si kreslit, užívat si, na co jsem v životě neměl nikdy dost času třeba ilustrovat nebo něco takového.“

 

fido2 ( 7. února 2023 13:11 )

Asi budou vylepšovat podzemní prostory pro případ jaderné války s Rusakem.

rosicak ( 7. února 2023 13:08 )

Zčínat s Havlem a končit s Pavlem - to je hodně zlej sen

starena ( 7. února 2023 11:55 )

Co tam pořád předělávají, už ten hrad navylepšovali dost, měli by i tam šetřit

maxpax ( 7. února 2023 10:14 )

Architekt má heslo můj zákazník, můj pán. Kde by také takový kšeft sehnal, že jo.

bursik ( 7. února 2023 07:28 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa