Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Pavel staví prezidentský tým: Politickým poradcem bude „hříšník“ Farský?

Autor: ČTK - 
6. února 2023
12:10

Bývalý poslanec Jan Farský (STAN) se příští týden sejde se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem. Podle serveru Seznam Zprávy ho Pavel oslovil kvůli funkci poradce pro otázky domácí politiky. Farský nechtěl na dotaz serveru důvody schůzky komentovat do té doby, než se uskuteční.

Pavel o Farském podle zdrojů Seznam Zpráv uvažuje v souvislosti s funkcí poradce pro otázky domácí politiky. Pavlova mluvčí Markéta Řeháková uvedla, že se konají různé schůzky a personálie nebude komentovat. „Do té doby, než se sejdu s panem Pavlem, bych to nerad komentoval,“ uvedl Farský.

Farský je místopředsedou vládního hnutí STAN, poslaneckého mandátu se vzdal loni v únoru. Po výzvě vedení Starostů tak reagoval na kritiku své půlroční stáže ve Spojených státech, kterou chtěl původně absolvovat současně s výkonem své poslanecké funkce. Poslancem byl od roku 2010, osm let byl starostou Semil.

Pavel minulý týden vedle setkání s nejvyššími ústavními činiteli mluvil například s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti), ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou, poradcem pro národní bezpečnost Tomášem Pojarem, ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) či policejním prezidentem Martinem Vondráškem.

Tento týden má Pavel volno, další schůzky se uskuteční v příštím týdnu. V pondělí 13. února dopoledne se Pavel sejde na zámku v Lánech s končícím prezidentem Milošem Zemanem, v plánu má také cestu do Karlovarského kraje, která se uskuteční 15. a 16. února. Poté pojede na Mnichovskou bezpečnostní konferenci, kde očekává i neformální setkání s lídry jiných zemí.

Video  Fiala: Zeman nejmenuje nástupce Rychetského.  - ČTK
Video se připravuje ...

Staroduchodce ( 7. února 2023 15:56 )

Doufal jsem, že konečně vytáhne na úroveň město Semily. Nebo to bude jinak? Semilští se možná těší, hlavně ostatní semilští Farští.

Staroduchodce ( 7. února 2023 15:50 )

Petr KIíč ( 7. února 2023 11:26 )

Tady je vidět vaše představa o nezávislosti a neutralitě.

Petr KIíč ( 7. února 2023 11:24 )

JH, vy píšete o omezenosti a nejste schopen pochopit otázku ani kontext. Nebo nechcete? Otázka na notičky z Kremlu je podle vás důkazem intelektuální nedostatečnosti, ale zmínka o dovezených notičkách z USA vám příjde naprosto v pořádku? Vaše teorie o samostané a neutrální zemi je rovněž schizofrénní, když jedním dechem dodáváte, že bychom měli spolupracovat s tím, kdo nám může pomoci. Synonymem pro takovou spolupráci je samozřejmě "anální alpinizmus" což samo o sobě popírá jakoukoli samostatnost a neutralitu. Urovnejte si myšlenka a zkuste to znovu a lépe. Buď jste slabý duchem, nebo naprosto výjímečný idealista, ale takhle prostě politika a ekonomika nefunguje. Byli jsme, jsme a vždycky budeme malou zemí závislou na jiných. Ze stejných důvodů si nemůžeme dovolit ani neutralitu. Nejsme velmoc a i ty jsou závislé. USA, Čína i Rusko.

Petr KIíč ( 7. února 2023 11:09 )

Když je pro vás tolik věcí jasných, přestaňte se jimi zabývat a soustřeďte se na věci, které vám jasné nejsou a kterých je o poznání víc. Všichni tady totiž čekáme na to, až nám je objasníte.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa