Koronavirová opatření vyvolala na webu prodeje jako o Vánocích, říká šéf Mall Group Bajer

Autor: Markéta Volfová, pah - 
10. dubna 2020
05:30

I když dochází k uvolňování vládních opatření proti koronaviru, většina obchodů má stále zavřeno. A zákazníci jsou odkázáni na prodeje přes internet. Lidé v této době na webu nakupují jako o Vánocích. Nejen o tom promluvil v pořadu Epicentrum generální ředitel skupiny Mall Group Oldřich Bajer. A našel na stávající těžké situaci i další pozitiva.

Už v roce 2003 prošel internetový obchod velkými změnami a vývojem. Musel tehdy reagovat na epidemii SARS v Číně, a vzniklo tak mnoho firem, které vyrostly do velikosti celosvětově známých gigantů. Dnes je v Česku situace velmi podobná a online obchody prožívají nečekaný boom. „Náš prodej narostl o 50 až 70 procent, záleží, jak který den, ale je to zhruba jako o Vánocích,“ prozradil Oldřich Bajer v Epicentru.

Video Epicentrum - Oldřich Bajer - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Vzhledem k nařízení omezení pohybu a dalším vládních opatřením, se změnil sortiment, který Češi nakupují. „První vlna, která stále ještě trvá, je to, co potřebuje rodina doma, aby mohla fungovat. Takže je to od domácích pekáren přes různé potřeby na vaření, protože všichni začali mnohem více vařit doma, přes obsluhu dětí. Máme prodej hraček jako o Vánocích. Pak jsou to další vlny, jako například na začátku šití roušek, to se prodávaly stovky šicích strojů, a v posledních týdnech je to domácí fitness,“ vyjmenoval Oldřich Bajer některé příklady a dodal, že Mall Group začal během krize prodávat i potraviny.

Na internetu se dokonce celkově zvýšil i prodej alkoholu. „Je vidět, že to zákazníci teď v nějaké snaze doma přežít a užít potřebují,“ řekl s úsměvem.

Digitalizace životů může pomoci i maminkám

Podle něj současná situace jednoznačně urychlí vstup technologií do našich životů. „Sice to tu dvacet let je, ale i podle studií z jiných zemí je jasné, že společnost skokově přichází k digitalizaci životů,“ uvedl Oldřich Bajer. A přiznal také, že jim v Mall Group práce na dálku funguje velmi dobře a že se k původnímu režimu, kdy potřebovali více pracovního místa, vracet možná ani nebudou.

„Myslím, že to bude mít vliv na to, že obecně firmy budou potřebovat méně kancelářských ploch, což by mohlo být dobré pro náš organismus. A více lidí bude mít možnost pracovat na dálku, může to pak pomoci například maminkám, které jsou na mateřské. Nebo lidem, kteří nejsou z velkých měst,“ nastínil Bajer některé možné pozitivní vlivy koronavirové krize.

krapotkin ( 10. dubna 2020 16:30 )

Po mých zkušenostech s MALL bych si od nich nekoupil ani rezavý hřebík.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud