„Nebudu hrát s premiérem žádnou hru.“ Fiala chce od Babiše větší prostor v krizovém štábu

Autor: mav - 
27. března 2020
05:10

Opoziční strany a hnutí představily premiéru Andreji Babišovi (ANO) své kandidáty do Ústředního krizového štábu, který vede epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Babiš v úterý nabídl opozici tři místa. Ta má ale jmen hned sedm. Podle předsedy Občanských demokratů Petra Fialy by neměl být problém, aby křesel přibylo více. Nejen to uvedl v Epicentru na Blesk.cz.

„Nebudu se tady bavit s dalšími stranami o tom, jestli vyřadíme toho experta, nebo tamtoho experta. Kdyby tam bylo těch míst více, celé věci by to jenom pomohlo. Vždyť za téhle situace potřebujeme každého odborníka, každou chytrou hlavu,“ zhodnotil premiérův návrh předseda ODS s tím, že je v tuto chvíli v Ústředním krizovém štábu několik desítek lidí. A je potřeba, aby i opozice měla přehled a informace.

Video „Nebudu hrát s premiérem žádnou hru,“ říká Fiala o opozičních kandidátech do krizového štábu - Markéta Volfová, Lukáš Červený

„Já tady nebudu hrát žádnou hru, ani s premiérem, ani s nikým jiným. Pokud to pan premiér myslí vážně, tak tam přidá pár židlí a postavíme tam zástupce všech opozičních stran,“ přidal Fiala před videokonferencí, kde měly strany Babišovi své kandidáty představit. Jména dalších stran prý nezkoumal: „Já jsem se soustředil na to, aby ODS navrhla kandidáta, který skutečně pomůže zvládat krizovou situaci a má s tím zkušenosti.“

Občanští demokraté přitom vybrali bývalého policejního prezidenta a nynějšího šéfa senátního klubu ODS Martina Červíčka: „Jsem přesvědčen, že má zkušenosti třeba mnohem větší než většina lidí, která dnes v tom krizovém štábu sedí, a to nemyslím nijak zle.“

Dalším z aktivních politiků, které opozice navrhla, je někdejší policejní vyšetřovatel a nynější poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Od lidovců pak míří do štábu lékař a poslanec Vít Kaňkovský, zatímco SPD nominuje svého poslance a bývalého zástupce ČR ve strukturách Severoatlantické aliance Radovana Víchu

TOP 09 hned v úterý představila nominaci předsedy stomatologické komory Romana Šmuclera, zatímco Piráti a STAN se shodli na Filipu Matějkovi z Národohospodářského ústavu Akademie věd. S vlastním kandidátem přišlo i hnutí Trikolóra. Tím je ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, lékař Marek Zeman.

( 27. března 2020 20:36 )

Babiš je ovšem suverénně největší z nich... Dzp.

( 27. března 2020 20:35 )

Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v nejuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidské interakce a lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje nadoborová kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa bez pověr a mýtů, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii... Dzp.

( 27. března 2020 19:49 )

SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA, TEDY I LIDSTVA.

Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů mikrokosmu i makrokosmu, tedy kosmu všech záležitostí, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí a samotného života, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem podstaty všeho, přítomném na každém místě vesmíru. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel chování, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, například fyzikálním, chemickým a na zemi i biologickým. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád vesmíru, lidské interakce a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také. Život sám je tedy také spontánním řádem.

Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také je přinuceno přítomnými spontánními silami udělat. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti. To je podstatné a nejdůležitější ze všeho.

mikima2 ( 27. března 2020 17:54 )

Na co si tenhle neschopný kašpar pořád hraje. Neumím si představit, že by měl Fiala v krizovém štábu větší prostor. Ten by akorát celý sehraný Babišův tým rozeštval a mohli by to všichni zabalit. To je asi jeho cíl.

Evka4 ( 27. března 2020 12:48 )

Zalez, ty slizáku Fialo . Neumíš nic jiného, než se svojí ODSáckou bandou škodit.Ani tak zoufalá doba vám nebrání, abyste škodili a plivali síru. Že se trochu nestydíte, špíno špinavá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud