Zapomeňte na 1234: „Bezpečné heslo nesmí být použito jinde,“ říká expert. Sám jich má 600

Lidé stále neumí volit silná hesla.  (Autor: Profimedia)
Autor: mav - 
18. prosince 2019
06:15

Pokud pro přístup do různých uživatelských účtů používáte stejné heslo, je prakticky jedno, jak je komplikované. Bezpečné totiž rozhodně není. Pokud mají být hesla účinná, musíme podle bezpečnostního experta Michala Špačka hovořit o jejich souboru. On sám jich má prý šest set.

Hesla typu 12345 nejsou výjimkou a není se co divit, že nejsou zrovna bezpečná. Mnohdy jsou ale uživatelé přesvědčení, že je jejich heslo takřka neprolomitelné, ale opak je pravdou: „Často za to můžou staré rady odborníků, které říkají, že bezpečné heslo musí mít minimálně osm písmen, jedno velké, nějakou číslici... Je ale velmi běžné, že velké písmeno dávají uživatelé na začátek, číslice zase na konec. Takže přestože heslo splňuje spoustu různých podmínek, je často odhadnutelné,“ komentuje Špaček. 

Zdůrazňuje, že jedno bezpečné heslo neexistuje. Je třeba se o nich bavit jako o celku: „Bezpečné heslo je takové, které není použito nikde jinde. Můžu si vymyslet strašně složité dlouhé heslo, ale jakmile ho použiji na více místech, už je to špatně.“ Jejich rozmanitost je podle Špačka dokonce podstatnější, než jejich složitost. „Já mám zhruba šest set hesel, ale ne každé smozřejmě pravidelně používám,“ dodává. 

Video „Bezpečné heslo nesmí být použito nikde jinde,“ říká bezpečnostní expert. Sám jich má šest set. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

 

dama_s_kosou ( 18. prosince 2019 09:46 )

Nejlepsi heslo ma demon WC Barrandov Jaromir Soukup - heslo­jaro­mira­souku­pa

Bystrozraky1 ( 18. prosince 2019 07:26 )

Opět blbeček co se chce zvidi­telnit­,před­poklá­dám,že taky bojuje za milión chvilek.Do bankovnictví jistě a důležitý stránky,ale jinak ať se nabourají kam chtějí,mám to u řiti a stejně diskuze a atd či eschopy šmírují tak jako tak.

bobeszchaIoupky ( 18. prosince 2019 07:19 )

přesně jak to píšu BaBkAodDěDkA a v bance u toho mám ještě číslo baráku

dama_s_kosou ( 18. prosince 2019 06:56 )

To je zase blabol. Staci mit silna hesla na nejdulezitejsi veci v Keypass a kraviny jako eshopy popr nejaky fora uplne obycejne, zapamatovatelne a klidne vsude stejne. Protoze jestli nejaky jouda uhodne moje heslo do diskuze jako treba tady muze byt cloveku uplne u pr...
600 hesel. To je fakt pako

bobeszchaIoupky ( 18. prosince 2019 06:52 )

já si všude dávám heslo BaBkAodDěDkA a ještě mi ho nikdo neprolomil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud