Češi jako milovníci kávy, těžké otoky u dětí i fotbal a brexit: To byl týden v Epicentru

Autor: Bohuslav Štěpánek - 
5. 10. 2019
07:10

Turismus, ani výměnu studentů či zájemců o práci případný tvrdý brexit nijak výrazně nezasáhne. Myslí si to britský velvyslanec v Česku Nick Archer. Ve čtvrtečním Epicentru mluvil i o fotbalu a ocenil český smysl pro humor. Úterní díl byl věnovaný Mezinárodnímu dni kávy a v pondělí byla řeč o důležitosti zdravého lymfatického systému. Takový byl týden v Epicentru Blesku.

Pondělní díl patřil lymfatickému systému. Lymfoterapeutka Jitka Bičíková připomněla, proč je důležité jej udržovat v dobré kondici, popsala, že lymfoterapie nesmí bolet a mluvila i o mýtech kolem hydratace. „Přepíjení, jak se graduje, tři litry tekutin denně, si myslím, že je nesmysl.Protože každý jsme jiný,“ řekla Bičíková. Pitný režim by se prý měl odvíjet od výšky, váhy nebo i zdravotního stavu člověka.

Video  Lymfoterapeutka Jitka Bičíková k „přepíjení“. 

Podle vítěze soutěže Barista roku Zdeňka Hýbla je kávová kultura Čechů na vysoké úrovni a umíme připravit velmi dobrou kávu. Ověřil si to prý při svých cestách po Evropě i Americe. „Když jsem viděl, jaká kvalita a úroveň je tady u nás, v Čechách, tak by se spousta lidí mohla od nás učit,“ řekl v úterý v Epicentru Hýbl. Sám žádný druh kávy neupřednostňuje.

Video  Barista Zdeněk Hýbl ke kávové kultuře v Česku. 

Brexit a Česko vs. Velká Británie

Pro české turisty se případným tvrdým brexitem navštěvovat Británii podle velvyslance Nicka Archera nezkomplikuje. Turistický ruch je podle něj pro Velkou Británii důležitý, takže zůstane tak jednoduchý, jako dosud pro české návštěvníky byl.

Video  Epicentrum: Velvyslanec Velké Británie Nick Archer 

„Turistika bude pokračovat jako dřív. Koluje spousta poplašných zpráv, ale já se vždycky sám sebe ptám – a nabádám k tomu i ostatní: Komu to prospěje, kdyby se turistika zkomplikovala? Nám ne a vám taky ne,“ přiblížil ambasador. Dále také pochválil český smysl pro humor, který je velmi blízký tomu britskému, a přiznal lásku k české hudbě a architektuře.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa