Vysílali jsme: Dvě stovky utonulých ročně. Nestíhá vodní záchranka?

Autor: Bohuslav Štěpánek - 
16. 7. 2019
14:45

V Česku ročně utone kolem dvou stovek lidí. Přestože jsme vnitrozemský stát, je to na obyvatele až dvakrát víc než v přímořských zemích. Je málo záchranářů? Nebo jsou Češi více nezodpovědní? Nejen o tom v Epicentru hovořili prezident Vodní záchranné služby ČČK David Smejkal, předseda náchodské VZS ČČK Vratislav Vrábel a záchranář Jan Peška. Vysílání začíná v 15:00.

Vodní záchranná služba ČČK, z.s. byla založena v roce 1968. Je největší a nejstarší celostátní organizací věnující se vodní záchraně, vzdělávání a záchranářskému sportu. V současné době působí v deseti krajích České republiky a je aktivní součástí Integrovaného záchranného systému ČR. Je členem mezinárodní organizace vodní záchrany International Life Saving Federation a zastupuje tak Českou republiku na mezinárodní úrovni.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Sibyla ( 16. července 2019 15:09 )

Češi často zbytečně riskují. Ale je potřeba si uvědomit, že spousta lidí z přímořských států neumí vůbec plavat a do vody chodí max. po kolena, takže jim až tak utopení nehrozí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa