Nelidské! Den před Vánoci někdo vyhodil štěňata z jedoucího auta, bojují o život

Autor: Kateřina Lang - 
24. prosince 2018
09:30

Dva pejsci skončili v příkopu kousek od Tachova. Bývalý majitel se ani neobtěžoval přibrzdit. Psy vyhodil z vozu za jízdy. Vyhublá a začervená štěňata teď bojují o život v tachovském útulku U Šmudlinky.

„Budeme se modlit, aby štěňata v tak vyhublém stavu nechytla parvovirózu, které se moc bojíme. Vyhublost, oslabená imunita a obrovský stres této zákeřné nemoci napomáhá,“ říká Gabriela Jägerová, provozovatelka útulku v Tachově.

Podle veterináře jsou štěňata podvyživená a začervená.Podle veterináře jsou štěňata podvyživená a začervená. | Gabriela Jägerová

Duchapřítomná řidička psům zachránila život

Za autem, ze kterého někdo psy vyhodil, jela další řidička, která vše viděla. „Žena, která jela za ním, zastavila, aby se přesvědčila, že skutečně vidí dvě psí mimina. Z celé události byla prý tak rozrušená, že si nezapamatovala ani typ automobilu, ani poznávací značku,“ popisuje Jägerová.

Oba nalezence ale okamžitě naložila do auta a odvezla k veterináři, protože se bála, že mají něco zlomeného. Žádnou zlomeninu sice veterinář nenašel, zato se ale ukázalo, že jsou štěňata velmi podvyživená. V žalostném stavu je pak převzal útulek U Šmudlinky.

Týmu Blesk Tlapky provozovatelka útulku řekla, že tak šílený případ během Vánoc ještě nezažila. „Mají vystouplou páteř, žebra, kyčle a mají obrovská bříška, což ukazuje na silné začervení. Útulek máme už skoro deset, ale tohle se nám o vánocích ještě nestalo.

Vánoce: čas zázraků

Oba vyhození psi jsou ubytovaní v karanténním kotci, kde mají nejen teplo ale i kvalitní jídlo a vitamínové doplňky. „Musíme je rozkrmovat, protože jsou tak hubení, že se jim do jídla ani nechce. Tak se budeme modlit, aby péči bývalého majitele vůbec přežili. Věřím ale na vánoční zázraky,“ uzavírá příběh Gabriela.

Pokud pejsci všechnno zvládnou, budou časem hledat domov. Nové majitele si ale provozovatelka útulku velmi pečlivě vybere. Nic podobného už totiž nesmí zažít.

„Kdyby původní majitel zavolal s tím, že potřebuje pomoct s udáním pejsků, určitě bychom pomohli, toto je opravdu otřesné a zarážející,“ dodává.

 

dragomira ( 24. prosince 2018 19:01 )

Z. M. R. D. I. poslanecký si radej zvedají platy a diskutují o ničem! Co pro ně je nejakej pejsek... věc! Ameriku nemusím, ale tam když vidí nebo usvedci někoho kdo tyra psi tak okamžitě soud, zabavení psů a prinejlepsim šílená pokuta neboť rovnou kriminal!

ellyane ( 24. prosince 2018 15:10 )

Dobrý den všem, stále se to opakuje a nic se neděje, kdy konečně se ledy pohnou?Je smutné co pán tvorstva je schopen udělat, nechápu a nechci pochopit.......

Renule ( 24. prosince 2018 14:52 )

Doufám že se ten zk...yn někde vymlel,nic jinyho si nezaslouží.Je to dva měsíce co sem musela nechat uspat svyho psika a tenhle z..d se jich zbavi

renoli ( 24. prosince 2018 14:49 )

Zpráva pro TOHO, KDO TY BEZBRANNÉ TVORY vyhodil: proklínám tě ! protože jsi zrůda. Jednoho dne i ty budeš nechtěný a na pokraji sil. Ale nebude nikdo, kdo by někomu tak odpornému chtěl pomoci.

naidka ( 24. prosince 2018 14:35 )

Všem tvorům a tvorečkům v útulcích přeji, aby byl příští rok pro ně lepší než tento současný, pro některé i roky předtím. P.S. Blesk tlapky nebude letos nadělovat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud