Martin, Niky, Milošek: Tyhle tlapky někdo odkopl. Domov jim dal Čtyřlístek pro hafany

1080p720p360p
20. 12. 2018
11:00

Čtyřlístek pro hafany, to je poslední předvánoční zastávka Blesk tlapek po vybraných útulcích, které potřebují pomoc a často se musí spolehnout s financovnáním je na sponzory a soukromé dárce. Tuhle organizaci založili tři přátelé, kteří se rozhodli pomáhat starým, týraným a nemocným pejskům. Provozují dva domácí azyly. Blesk tlapky navštívily ten, který v Albrechticích na Karvinsku provozuje Dana Bílková.

Čtyřlístek pro hafany je nezisková organizace, která funguje 2,5 roku. „Nemáme smlouvu s žádnou obcí, proto si na sebe musíme vydělat sami. Pořádáme aukce a nově se teď také snažíme rozjet e-shop. To ale samozřejmě nestačí, hlavním zdrojem našich příjmů jsou sponzorské dary, a to jak finanční, tak materiální,“ řekla předsedkyně spolku Dana Bílková. Dodala, že co se týče materiální pomoci, jsou k nim dárci štědří. „Dávají nám maso, kvalitní granule, prací prášky, stále se nám ale nedostává dost financí,“ řekla.

Video Čtyřlístek pro hafany, Moravskoslezský kraj - o útulku - Blesk Tlapky
1080p 720p 360p

Potřebují přístřešek

Spolek se své azyly snaží stále vylepšovat tak, aby se u nich pejskům dobře žilo a mohli jich zachránit co nejvíce. „Budujeme je za pochodu, loni jsme udělali oplocení, letos protihlukovou stěnu a dláždění. Schází nám ještě venkovní přístřešek, aby se pejskové mohli venčit i za nepříznivého počasí,“ uvedla Bílková. Doplnila, že právě kvůli tomu teď pořádají vánoční sbírky. „Kasičky máme umístěné celé republice. Doufáme, že za peníze, které takto vybereme, budeme moci už na jaře zastřešení udělat,“ řekla.

Péče o každého z pejsků na 6 až 8000 korun. „Je to dáno tím, že se staráme o staré a nemocné pejsky, jejichž léčba je náročná. Všichni odchází očkovaní, čipovaní, vykastrovaní a socializovaní,“ uvedla Bílková.

Co potřebují

  • Peníze na veterinární péči
  • Kvalitní granule
  • Extrudované těstoviny
  • Konzervy minimálně se 60% masa
  • Prášek na praní
  • Čistící dezifenkční prostředky
  • Přepravní klece
  • pelíšky

Jak pomoci?

Hmotnou pomoc lze dovézt nebo odeslat na adresu: Dana Bílková, Bažantnice 428, 735 43 Albrechtice

Finanční dary je možné vložit na transparentní účet 2800983104 / 2010 nebo na běžný účet 2801188882/2010.

Více informací na http://ctyrlistekprohafany.cz, e-mail ctyrlistekprohafany@seznam.cz, tel. 724 121 429.

Komu můžete pomoci?

Martin – je zhruba 8letý kříženec jezevčíka, který by se hodil ke starším lidem. Miluje procházky, jinak ale má rád už svůj klid. Potřebuje pohodlí, nejlépe na gauči, pomazlení a sem tam nějaký pamlsek. Je to ale vášnivý zahradník, který velmi rád hrabe, přesazuje a hloubí jámy.

Niky – je 6 až 8letý nalezenec, který to v životě neměl zřejmě jednoduché. Když přišel do azylu, bál se psů, nic neznal, nebyl zvyklý na jakoukoli manipulaci. Pokud se mu něco nelíbí, je třeba ho nechat v klidu. Jinak je mazlivý, miluje děti a dlouhé procházky. Žebrá jídlo a krade ho. Hodil by se spíše k domku, protože je velmi rád venku, kde hlídá.

Milošek – je poslední z početné smečky zanedbaných pejsků, kterých se spolek ujal. Zpočátku byl na tom psychicky špatně, teď už se jeho stav zlepšil, stále ale u něj přetrvává počáteční nedůvěra k cizím lidem. Noví majitelé s ním budou muset mít trpělivost, musí pochopit, že nebude mazlíkem od prvního dne. Milošek je tichý, nenápadný, poslušný, má hygienické návyky. Hodí se ke starším lidem, dětí se bojí.

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa