Bělobrádek terčem soupeřů: Hájí ještě české zájmy, nebo už jen ty německé?

Autor: zst - 
19. října 2017
18:30

Nemá Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) strach, že bude Andrej Babiš (ANO) řídit své lidi, i když třeba nebude ve vládě? Proč „vrážel vidle“ do registru smluv? A hájí zájmy Česka, nebo Německa? I na takové otázky musel šéf lidovců odpovídat. Blesk přinesl jako první superdebatu se všemi lídry nejsilnějších politických stran. Ve volebním souboji s podtitulem Bitva o premiéra usedali hosté postupně do „horkého křesla“. 

„Je KDU-ČSL ještě stranou, která hájí zájmy České republiky, nebo už naplno hájíte jen zájmy Spolkové republiky Německo?“ trefoval se do Bělobrádka předseda komunistů Vojtěch Filip.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

„Náš národní zájem je určitě v tom, abychom dobře vycházeli se sousedy. Jsem přesvědčen, že česko-německý strategický dialog i náš politický a obchodní styk je velmi výrazný a nezanedbatelný. Potřebujeme to, co už tady padlo, potřebujeme být rovnoměrným partnerem. Evropská unie nám umožňuje to, abychom na evropské radě měli jeden hlas, stejný jako mají Němci,“ odpověděl na dotaz lidovecký vicepremiér.

Video Superdebata Blesku: 7 hlavních lídrů se grilovalo navzájem. - Blesk Zprávy

Pavel Bělobrádek ve 140 znacích

Jan Farský (STAN): Pavel Bělobrádek má skvělý smysl pro humor. Jen mám po jeho slovech strach, že když jsem nachcípanej, abych náhodou neumřel.

Petr Fiala (ODS): Zase je to název filmu, který mluví sám za sebe v případě KDU-ČSL – Byl jsem při tom.

Vojtěch Filip (KSČM): Pavel Bělobrádek je slušný politik, ale pravdivý jen, když se nehlídá. 

Andrej Babiš (ANO): Trochu pomoct, více škodit, to se může vždycky hodit. Jsme lidovci a nemáme problém vás na počkání zradit.

Lubomír Zaorálek (ČSSD): Jsme se často shodli, někdy jsme se neshodli. Ale jednu věc bych rád řekl, Pavel Bělobrádek byl vždy schopen držet slovo. Já ho beru jako slušného politika.

Miroslav Kalousek (TOP 09): KDU-ČSL má srozumitelnou politiku ve vztahu k Evropské unii. Je však ochotna spolupracovat i s autokratickou mocí a tím ji legitimizovat.

Reakce Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL): Smysl pro humor má každý svůj. Je pravda, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Já takový už asi zůstanu. Film Byl jsem při tom mám velmi rád. Co se týká pana Filipa, tak co čekat od komunistů. Od pana Babiše invektivy, sprosté urážky a podpásovky – to se dalo čekat. U pana Zaorálka, já si to cením. Co se týká Miroslava Kalouska, ono se s tím těžko pracuje, když TOP 09 a ODS legitimizovaly účelové projekty, které byly založeny podnikateli, jako třeba Věci veřejné. Tím otevřely dveře pro to, aby se tento styl politiky dostal do vlády.   

Video Debata o změně pravomocí prezidenta. Farský: Zeman a Babiš mohou vyšachovat parlament. Filip: Nesmysl. - Blesk Zprávy

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017 NAJDETE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
moiaza ( 19. října 2017 20:49 )

Bělobrádek, nebo spíše Holobrádek, nezapře v sobě lidovce. Jeho strana nejdříve 40 let kolaboruje s KSČ a ted bude urážet Filipa. Ve volbách jsou na hraně volitelnosti, ale chovají se, jako by ty volby vyhráli. Přitom jen vyčkávají na svého ženicha. S tím nepůjdou do kolice, s tím také ne, ale po volbách jsou ochotní vládnout s každým. To dělají už nejméně 60 let.

hejhej ( 19. října 2017 19:46 )

Bělobrádek hájí zájmy EU a muslimů. NEVOLITELNÍ i k vůli církevním restitucím, stejně jako ODS, TOP 09 a ČSSD.

barracuda.sro ( 19. října 2017 18:54 )

Bělobrádek a KDU-ČSL to samé co Farský a STAN nevolitelní !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud