Jihočeská ČSSD se vzpírá vedení: Zkusí dostat Zimolu zpátky na kandidátku

12. 6. 2017
19:47

Stažení bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky pro letošní volby leží Jihočechům stále v žaludku. Tamní krajská organizace ČSSD chce opět otevřít otázku jeho návratu – Zimolu by její členové rádi viděli na 22. místě. Bude o tom jednat na sobotním výkonném výboru ČSSD současná jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Informoval o tom lídr kandidátky ČSSD na jihu Čech Ondřej Veselý.

Zimola figuroval v původně navržené nominaci na posledním 22. místě. Proti tomu však bylo celostátní vedení strany, které bývalého hejtmana vyškrtlo. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka argumentoval tím, že by sociální demokracii mohly uškodit kauzy spojené se jménem Jiřího Zimoly.

„Uvědomujeme si, že nemáme moc šanci toto rozhodnutí změnit, ale Ivana Stráská má od nás mandát o tom jednat,“ řekl Veselý po pondělním zasedání krajského výkonného výboru ČSSD.

VIDEO: Jak vidí Jiří Zimola svou budoucnost?
Video Zimola se před několika týdny sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Poté předstoupil před novináře. 
720p 480p 360p 240p

Na kandidátní listině jihočeských sociálních demokratů figuruje momentálně 21 lidí. Poslední pozice zůstává neobsazená.

Po Zimolově vyškrtnutí odstoupili z kandidátky její tehdejší lídr Stanislav Mrvka a také Jindřich Florián a Josef Eigner. Místo nich ČSSD doplnila listinu náhradníky. Zimolovo místo však zůstává stále volné. „Vybrali jsme okruh dalších náhradníků. Z nich by mělo vedení ČSSD vybrat, pokud by na kandidátku nevrátilo Jiřího Zimolu,“ uvedl Veselý.

Zimola patří mezi kritiky současného vedení. Po minulých volbách se také zúčastnil tzv. lánského puče, kdy se několik oponentů současného šéfa strany Bohuslava Sobotky údajně snažilo za jeho zády o jeho sesazení.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
1912 ( 13. června 2017 18:06 )

:http://www.parlamentnilisty.cz/.../Sobotka-pry-taji... o-Za-mnoho-penez-490126 Sobotka prý tají obrovský průšvih, který se valí na Česko. Za mnoho peněz. (Parlamentní listy) 31. 5. 2017 Filmový, televizní a divadelní režisér Jiří Svoboda se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zeptal na to, proč premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) veřejnosti tají exekuční výměr ve výši 13 miliard korun vůči České republice. Sobotka podle Svobody ztratil výmluvnost v otázce obstavení veškerých účtů České republiky z rozhodnutí lucemburského odvolacího soudu, a to až do výše pohledávky ve výši cca 13 miliard korun. „Není snad povinností premiéra Bohuslava Sobotky seznámit české důchodce, učitele, zdravotníky a vůbec celou českou veřejnost s tím, zda je informace pravdivá?! Není snad povinností předsedy vlády buď veřejnost uklidnit informací, že zpráva o exekuci na účty ČR ve všech bankách v Lucemburku je nepravdivá, či veřejnost naopak zneklidnit zprávou, že ČR 13 miliard Kč sice podle rozhodnutí odvolacího soudu v Lucemburku dluží, avšak dluh nehodlá splácet?“

tomik007 ( 13. června 2017 01:34 )

Trest smrti za zneuziti statni funkce, by asi byl krok spravnym smerem

tomik007 ( 12. června 2017 23:44 )

Ja myslim ze by sa BOHUSZ ani nedivil a ulevilo by se mu...

tomik007 ( 12. června 2017 23:41 )

Toz podezreli v politice su vseci. Naopak podezrele by bylo - kdyby podezreli nebyli. Ofsem velmistrem vsech podozrelych je znamy cekoslovak ktereho jehoz jmeno zde nechci ani vyslovit

moiaza ( 12. června 2017 21:53 )

Mi je podezřelý i ten Zimola. Proč se tak žene do politiky. Asi dobře ví proč. Kdyby byl slušný a poctivý, tak by se politice vyhýbal. Má asi za ušima. Mi to nějak neštýmuje. Zřejmě také nějaké to maslíčko na své halvě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa