Jedničkou kandidátky ODS ve Zlínském kraji je osmapadesátiletý vyučený stolař, jehož otec byl politický vězeň. S režimem měla problémy i matka Jana Pijáčka. Baví ho folklór, příroda nebo hudba. Kromě práce v krajském zastupitelstvu je starostou obce Vlčnov.

A právě ve své obci byl Pijáček terčem kritiky za rekonstrukci návsi. „Jako kdybychom si do domu s děravou střechou pořídili drahý bazén,“ tepal ho například Josef Koníček, který poukázal na to, že v centru obce ubylo parkovacích míst. Kritiku schytal starosta i za místní amfiteátr, kam je prý složité se dostat a když zaprší, je tam velké bláto.

Podle Pijáčka je ale názor Koníčka ve Vlčnově osamocený. „Když jsme skončili projekt této revitalizace veřejného prostoru, tak za mnou přišli lidé, kteří předtím pochybovali. Když zjistili, jakým způsobem je ten prostor využívaný, a to jak náves, kde je samozřejmě dostatek parkovacích míst, tak amfiteátr, který se využívá celoročně, tak za mnou došli a omluvili se,“ upřesnil Pijáček s tím, že amfiteátr v zimě používají například i děti k sáňkování.

Na celý záznam debaty se můžete podívat zde:

Video
délka: 01:37:25

Debata Blesku ze Zlína: Proč vymírají ševci a zkrachuje kraj kvůli mrtvé zóně Holešov? Blesk TV

Dálniční tepny prý pomůžou rozvoji ekonomiky

Jako největší problém Pijáček vidí nízké platy občanů. ODS by se podle jeho slov ráda zasadila o to, aby muži nemuseli jezdit za vyšším výdělkem. Pomoci by v tom mělo dobudování dopravních tepen evropského formátu. Na ose východ-západ už prý stačí dobudovat jen kousek na Slovensko a propojit tyto dvě dálniční síti.

„My máme ale ambici propojit Evropu i v té ose sever-jih. Ambice to není nereálná a ve chvíli, kdy by tyto dvě tepny pulsovaly přes Zlínský kraj, tak by zcela jistě pomohly k rozvoji ekonomiky,“ míní Pijáček, podle kterého by rostly i platy. 

V závěrečných vteřinách popřál Pijáček všem, kteří žijí ve Zlínském kraji, hodně zdraví, protože to jim žádný politik prý neumí splnit. „A chtěl bych vás požádat, abyste zvážili a volili kandidáty ODS, protože je tam více než dvacet stávajících nebo minulých starostů  a další odborníci, kteří jsou především slušní lidé a jsou připraveni s vámi řešit každodenní problémy,“ uzavřel.

Jak kandidáti využili svých posledních 30 vteřin? Podívejte se :

Video
délka: 03:36

30 sekund pro lídry Zlínského kraje. Tohle slíbili voličům. Blesk TV

Fotogalerie
38 fotografií