Původně měl před několika lety vzniknout povídkový film na motivy úspěšné Vieweghovy knihy Povídky o manželství a sexu. Nápad vzešel právě od režiséra Jana Hřebejka, který oslovil spisovatele s projektem filmu, na němž by se jako režiséři podíleli ještě Petr Nikolaev a Igor Chaun. K realizaci záměru však nakonec nedošlo.

Nyní dostal režisér Hřebejk nabídku od spisovatele Michala Viewegha a producentů Rudolfa Biermanna a Tomáše Hoffmana natočit předlohu jako celovečerní snímek.

Oba producenti stojí za divácky úspěšnými filmovými tituly podle Vieweghových knih - Román pro ženy a Účastníci zájezdu.

Oskar uvádí počasí
Autor: Falcon

Hlavním hrdinou filmu Nestyda je Oskar, moderátor televizní relace o počasí. Jako řada čtyřicátníků pokouší se i on zahnat neodbytně se hlásící krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost neustálými zálety.

Když kvůli flirtu zfalšuje předpověď počasí, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Oskar se ocitá bez práce i bez manželky. Bezstarostný život svobodného mládence, protkaný milenkami různých věkových kategorií, však není tak idylický.

Fotogalerie
5 fotografií


Snímek rozhodně nemá být jen veselohrou o potížích jednoho sukničkáře. Režisérovou ambicí je natočit rodinnou komedii, která vychází z ironického, typicky vieweghovského pohledu na vztahy - milostné, manželské i rodinné. Filmy, které realizoval Jan Hřebejk ve spolupráci s Petrem Jarchovským, byly velmi osobní.

Nestyda bude dalším spojením režiséra s hercem Jiřím Macháčkem. Oba spolupracovali s Michalem Vieweghem na konečné verzi scénáře.

Nestyda - premiéra: 9. říjen 2008