Dědečkův med – Med květový lesní měly v době testování v nabídce obchodní řetězce Kaufl and a Globus. První řetězec už antibiotický med stahuje. „Od SZPI jsme obdrželi informaci o vydání opatření, tedy o stažení předmětného medu z prodeje. Toto opatření naše společnost neprodleně provedla. Ohledně dalších opatření s dodavatelem jednáme,“ informoval Blesk mluvčí Kaufl andu Michael Šperl.

Globus ještě vyčkává. „Tento týden bychom měli mít k dispozici výsledky testů SVS a vyjádření Českého včelařského svazu, do té doby neplánujeme výrobek stahovat z prodeje,“ řekla Blesku mluvčí obchodního řetězce Pavla Hobíková.

Potravinový Sherlock ve velkém testu, který vyšel minulou středu, odhalil dva medy, které obsahují zakázaná antibiotika!

Oba od stejného výrobce – Včelpa. Zatímco Med květový lesní měl množství antibiotické látky, které toleruje Evropská komise, český Dědečkův med – Med květový lesní úplně přeskočil hranu zákona, obsahoval totiž hned tři v medech nepovolené antibiotické látky.

Potravinový Sherlock upozornil na antibiotika v medech jak inspektory ze SZPI, tak veterináře ze SVS, oba dozorové orgány už medy prověřují. Státní veterinární správa navíc otestuje i ostatní medy, které v testu Blesku byly.

Video
délka: 02:37.20
720p 480p 360p 240p

Medy petr Soukup,Eva Fraňková

 

Fotogalerie
5 fotografií