Dejte do sklenice třetinu palmového tuku, přidejte skoro dvojnásobné množství cukru, špetku mletých lískových oříšků, lžičku kakaa a lžičku a půl odtučněného mléka, pořádně promíchejte a namažte na chleba. Přešla vás chuť? I taková může být lískooříšková pomazánka.

V tomto složení je  téměř neviditelné množství oříšků. Pouze 0,01 %
V tomto složení je téměř neviditelné množství oříšků. Pouze 0,01 %

Množství kakaa nikdo neurčuje

Nikde totiž není dané, kolik lískových oříšků nebo kakaa – tedy stěžejních složek, které dělají lískooříškovou pomazánku pomazánkou – musí obsahovat. Pomazánky zdánlivě vypadají stejně, ale když jednotlivé složky oddělíte, rázem zjistíte, že jsou rozdílné. A nejviditelnější odlišnosti jsou v obsahu kakaového prášku a lískových oříšků. V podílu kakaa jsme našli až trojnásobné rozdíly a v obsahu oříšků až tisícinásobné!

Na oříšky s lupou

Nejižší obsah měl na obale krém s lískovooříškovou příchutí (0,01 %). V 10gramovém množství pomazánky, které se vám vejde na lžičku, je to neviditelné množství – 0,001 gramu oříšků. V testu se vyskytly ale i pomazánky, které měly oříšků více, a to 13 %.

 

Musíte věřit výrobcům

Zjistit skutečný obsah lískových oříšků v námi testovaných pomazánkách je bohužel pro laboratoř skutečný oříšek. V současné době totiž neexistuje spolehlivá metoda, která by to dokázala určit. Takže nezbývá než věřit tomu, co výrobci tvrdí na obale!