Za kvalitu se nepřiplácí

Dalo by se předpokládat, že čím dražší šunková pizza, tím bude kvalitnější. Námi testované pizzy (nakoupené v běžných obchodech začátkem května) to ale rozporují. Nejdražší rozhodně nebyly nejlepší. Průměrná cena za 100 g pizzy se pohybovala okolo 12,75 Kč. První dvě analyticky nejlepší pizzy byly přitom levnější (okolo 10,50 Kč za 100 g). Naopak nejdražší pizza v testu, která stála 21,84 Kč za 100 g, sice měla kvalitní šunku, ale výrobce se jí moc nepředal. Další drahé pizzy obsahovaly šunku plnou škrobu, a navíc jí na pizze bylo málo.

Z výběrové?

Ani náhodou Zajímavé je, že dvě pizzy, u nichž obsah čistých svalových bílkovin šunky odpovídá kategorii výběrové šunky, mají ve složení u šunky uvedený škrob a sójovou bílkovinu, která může obsah bílkovin navyšovat, což ale vyhláška u výběrové šunky zakazuje. U standardní však ne.

Standard plný škrobu

Ve složení námi testovaných pizz se nedočtete, jak kvalitní šunka na pizze je. Proto laboratoř kromě podílu šunky na pizze analyzovala i obsah čistých svalových bílkovin v šunce. Tím, že se ale ze šunky při pražení odpařuje voda, může být naměřená hodnota mírně vyšší než ve skutečnosti. Nejkvalitnější šunku (nejvyšší jakosti) měly pouze Buitoni, Trattoria Alfredo a San Fabio. Zbylých sedm mělo šunku nejnižší kvality – standard.

Bacha na »nesýr«!

Mozzarella, eidam nebo sýrová náhražka. Takové »druhy« můžete na mražených šunkových pizzách také najít. Ačkoli milovníci pizzy použití eidamu na pizze odsuzují, zjistili jsme, že to je menší zlo než náhražka sýra. Jde o tzv. analog sýra, v němž jsou některé složky mléka (např. mléčný tuk) nahrazeny rostlinnými, a to buď úplně, nebo zčásti. Takový »nesýr« se ani sýrem nazývat nesmí. V našem testu byla jedna pizza, která obsahovala náhražku sýra – tzv. pizza top. Kromě sýra samotného obsahuje ještě palmový olej, škrob, mléčnou bílkovinu a sůl. A podle spotřebitelů tímhle »nesýrem« výrobce rozhodně nešetřil, což se o šunce říct nedá.

Celá pizza = polovina denního příjmu

Ač svou velikostí může vypadat spíš jako svačina, může to být pořádná kalorická bomba. Energetické hodnoty šunkových pizz se pohybovaly od 832 kJ do 1020 kJ na 100 g. „Když si to však přepočítáte na celkovou gramáž pizzy, můžete tak naráz sníst i polovinu z doporučeného denního kalorického příjmu,“ vysvětluje nutriční terapeutka Věra Boháčová z Fóra zdravé výživy. Mezi nejméně kalorické patřily většinou pizzy, které obsahovaly nejvíce šunky (navíc té nejkvalitnější) – Trattoria Alfredo a San Fabio. Doslova kalorickou bombou je Dr. Oetker Pizza Guseppe Ham, která celá má 4141 kJ.

Moc těsta, málo tuku

O tom, kolik mouky (resp. těsta) výrobce používá, vypovídá obsah sacharidů. Většina pizz měla podíl sacharidů okolo 30 %, našly se ale i dvě, které se průměru vymykaly – pizza Korrekt a Aro, které obsahovaly okolo 40 %. Měly tak víc mouky na úkor podílu šunky a dalších přísad (sýru). Co se týče obsahu tuků, pizzy zas tak tučné nejsou. Obsahují ho do 10 %, ale rozdíly mezi nimi byly – od 3,39 % do 9,36 %. Nejméně byla tučná pizza Every time, nejvíce pak Dr. Oetker Pizza Guseppe Ham.

Vylepšená barva

Ve složení některých pizz můžete najít i barviva jako karoteny, paprikový extrakt nebo annatto (připravuje se extrakcí ze semínek keře oreláníku a je povolený v omezeném množství). I když se jedná o přírodní barviva, otázkou zůstává, proč výrobce jejich použitím vylepšuje barvu pizzy, když jiné se bez barviva obejdou.

Slané akorát

Moc soli škodí, pizzy ale příjemně překvapily, výrobci to se solí nepřehánějí. Kromě těsta je přidaná sůl i v šunce, sýru či rajčatové omáčce. A rozdíly mezi jednotlivými výrobky byly velmi malé. Obsah soli se pohyboval od 0,96 % do 1,50 %. Nejméně slaná byla pizza značky Aro, nejvíce San Fabio. „I tak se ale, pokud sníme pizzu celou, dostáváme na téměř denní dávku soli, tedy okolo 4–5 g (dle velikosti pizzy),“ upozorňuje nutriční terapeutka.

Fotogalerie
11 fotografií