Sice měla k dnešní zmrzlině daleko, ale mražená pochoutka, tak jak si ji připravovali Peršané 400 let př. n. l., je považována za jejího předchůdce. Šlo o misku sněhu přelitého hroznovou šťávou nebo ochuceného šafránem. Na podobné sněhové lahůdce si pochutnávali i staří Řekové a Římané, kteří sníh ochucovali ovocnými šťávami či medem.

S prvním »přístrojem« k výrobě zmrzliny, nebo spíše sorbetu, přišli Číňané. Mraženou pochoutku vyráběli ze směsi sněhu a ovocných sirupů a pomocí ledku směs namrazili.

Zmrzlinu, jejímž základem nebyla voda, ale mléko, pravděpodobně jako první vyrobili Mongolové. Postupně se do mražené pochoutky začaly přidávat i jogurt, ořechy, ovoce a doslazovala se cukrem.

Do Evropy se mražená pochoutka dostala ve 13. století, a to díky proslulému cestovateli Marcu Polovi, který ji dovezl do Benátek z Číny. Recept pak cukráři zdokonalovali, až vznikla proslulá italská zmrzlina.

Do Ameriky, kde začala průmyslová výroba zmrzliny, přivezli mraženou pochoutku evropští kolonisté v průběhu 18. století. První zmrzlinářský stroj vznikl už začátkem 19. století. V polovině téhož století pak rozjel zmrzlinovou výrobu ve velkém Američan Jacob Fussell. Ve Velké Británii zase díky Thomasi Wallovi vznikla balená podoba zmrzliny.

Pozor, už v pátek!

K poctivé zmrzlině vám stačí mražené ovoce a nezbytné množství vody, mléka či zakysané smetany. Jak jsou na tom různobarevné zmrzliny z obchodů? Obsahují nějaké ovoce? Nebo je to jen zmražená obarvená voda s cukrem, ochucená umělými aromaty? Čtěte už v pátečním testu Blesku.

 VELKÝ TEST MLÉČNÝCH ZMRZLIN NAJDETE ZDE >>>

Fotogalerie
9 fotografií