„V dnešní době už neexistují klasické normy pro konkrétní potraviny, jako tomu bylo dříve. Daná jsou jen minimální kritéria, která musí produkt splnit, aby dosáhl na konkrétní označení,“ vysvětluje odbornice na výživu Karolína Hlavatá.

Podle vyhlášky musí gothaj obsahovat nejméně 40 procent masa strojově neodděleného, šunkový salám pak 55 procent. A výrobci se v honbě za cenou drží na nejnižší možné hranici.

Uzeniny podle norem z roku 1977 se vrátily do regálů v rámci retrotýdne, který pořádal obchodní řetězec Lidl. A Češi vzali prodejny útokem, opozdilci tak zažili skutečné »retro«, když na ně čekaly už jen prázdné regály.

„Šlo o velmi úspěšnou akci. Nevylučujeme, že ji opět zopakujeme,“ uvedla mluvčí řetězce Jitka Vrbová. Akce ukázala, že pokud by byla nabídka kvalitních potravin, lidé by je kupovali.

Proč ale výrobci začali dodávat šizené potraviny? Češi chtějí nakupovat podle obchodních řetězců za co nejnižší ceny... A tak nutí dodavatele snižovat kvalitu na úkor kvantity a ceny.

„Před revolucí nebylo moc za co utrácet, a tak dávali Češi půlku platu za jídlo. Pak se objevila nová lákadla a na potravinách se začalo šetřit. Obchodníci se přizpůsobili zákazníkovi, ne naopak. V současnosti se ale trend trochu obrací. I díky osvětě se lidé zajímají o to, co jedí,“ věří ve změnu uzenář Ladislav Steinhauser.

Šunkový salám ČSN 1977

89 % masa, jedno »éčko«

Složení: vepřové maso 82 % hm.; hovězí maso 7 % hm.; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; bramborový škrob; cukr; koření: bílý pepř, muškátový ořech; sušená zelenina: česnek.

Šunkový salám 2015

55 % masa, 11 »éček«

Složení: vepřové maso 49 % hm.; pitná voda; hovězí maso 6 % hm.; bramborový škrob; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; zahušťovadla: modifikovaný bramborový škrob E1420, E407a, E415, E410; živočišná bílkovina (vepřová); cukr; stabilizátory: E451, E450; antioxidant: E301; látka zvýrazňující chuť a vůni: E621, E635; barvivo: E120; dextróza; antioxidant: E316; sušená zelenina: česnek; extrakty koření: pepř, muškátový ořech.

Gothaj ČSN 1977

73 % masa, 1 »éčko«

Složení: vepřové maso 52 % hm.; vepřové sádlo; hovězí maso 21 % hm.; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; koření: sladká paprika, černý pepř, bílý pepř, muškátový ořech, muškátový květ; sušená zelenina: česnek.

Gothaj 2015

44 % masa, 6 »éček«

Složení: vepřové maso 25 % hm.; hovězí maso 19 % hm.; pitná voda; bramborový škrob; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; koření; stabilizátory: E451, E450; látka zvýrazňující chuť a vůni: E621; antioxidant: E316; extrakt koření; barvivo: E120.

Výzva

Máte k dispozici normy, podle kterých se v tehdejším Československu vyráběly potraviny?

Pošlete je na: tip@blesk.cz. Pokusíme se porovnat se současným složením.

A vyzvat výrobce, obchodníky a ministerstvo zemědělství: Češi chtějí kvalitní potraviny!

Fotogalerie
6 fotografií