Výrobce má volnou ruku

 Jak už to tak bývá, kde mají výrobci volnou ruku, bývá kvalita všelijaká. A bohužel ne jinak tomu je u kladenských pečení. Jelikož nepatří do kategorie vybraných masných výrobků, jejichž složení je regulováno vyhláškou (jako např. u šunek), můžete se setkat s nadstandardními výrobky, ale i s produkty, které se »koupou« ve vodě, jsou plné éček a kvalitou se blíží spíš šunkovému salámu než prvotřídní šunce.

 Méně tuku než dřív

 »Kladenka« má méně tuku, než mívala. „Ještě před deseti, možná dvanácti lety se kladenská pečeně vyráběla se dvěma centimetry sádla. Dnes už se od toho upustilo, kupující by o ni neměli zájem,“ vysvětluje Vít Morkus z Pražského řeznictví. Většina z námi testovaných výrobků měla tuku podobně nebo i méně než běžně obsahují šunky od 1,52 % do 5,33 %.

 Jedna připomínala  »slaninu«

Jedna se ale v obsahu tuku od ostatních lišila, byla až 16x tučnější. Obsahovala 24,6 % tuku a v nákroji se podobala původní »kladence«. Nicméně podle laických hodnotitelů v senzorickém testu připomínala spíš »anglickou slaninu« než kladenskou pečeni.

 Místo masa čekanka a jitrocel!

Může se zdát, že »kladenka« s čekankovou a jitrocelovou vlákninou, doplněná vepřovou a sójovou bílkovinou musí být zdravější než jiné, ale vězte, že kvůli tomu tam zmíněné ingredience výrobce nepřidává. Jeho pohnutky jsou ryze praktické – aby výrobek analyticky »vylepšil«, protože šetří na mase!

 Kdo šidí spotřebitele?

Výše zmíněný výčet ingrediencí se týká výrobku od polského výrobce. Ten sice na etiketě slibuje 70 % vepřové pečeně, ale podle výsledků laboratoře obsahuje jen 59,1 %! Nejenže jde o nejnižší obsah masa ze všech testovaných »kladenek«, ale ještě se tím dostává do křížku s legislativou, protože šidí spotřebitele! Deklaraci totiž nedodržuje ani s přihlédnutím k povolené 10% odchylce. Navíc zmíněné vepřové a sójové bílkoviny měřený obsah masa navyšují, takže je možné, že by bez těchto přísad výrobek masa obsahoval ještě méně.

VIDEO: V Česku se falšuje víno i sýry. Expert z inspekce: „Až 60% medů má problém.“

Video
délka: 06:36
1080p 720p 360p

V Česku se falšuje víno i sýry. Expert z inspekce: „Až 60% medů má problém.“ Blesk TV