Akci, kterou podporuje i deník Blesk, pořádá Nadační fond KlaPeto. Letos byl její hlavní tváří Filip Veselý (14) z Litvínova. Ten má za sebou kvůli vrozenému poškození dolních končetin už 20 operací a oboustrannou amputaci pod koleny.

Výstup byl oficiálně zrušen, zároveň organizátoři avizovali, že oni na Sněžku přece jen půjdou. „Přidala se spousta lidí, a protože se šlo individuálně, chodili nahoru během celého dne,“ popsala Kateřina Klasnová, která s Jaroslavem Petroušem Nadační fond KlaPeto založila. „Hrdina dne byl Filip, který vyšlápl neuvěřitelných 375 prudkých schodů a setkal se s námi na vrcholu! Po cestě mu padaly nohy – tedy protézy – a bolely ho pahýly, ale nevzdal to. Je to skutečně bojovník,“ dodala Klasnová.

Fibulární aplazie bilat. II. typu dle Archtemana a Kalamchiho… Tak se nazývá velmi vzácná nemoc, se kterou se narodil. Po dvaceti operacích skončil Filip s oboustrannou amputací pod koleny. Mívá obrovské bolesti a často nedokáže mít protézy nasazené moc dlouho.
Autor: David Malík

Můžete přispět

Lidé mohou přispívat jak koupí benefičního trička na www.klapeto.eu, tak libovolnou částkou na transparentní sbírkový účet: 2001375049/2010.

 

Organizátoři pochodu s Filipem.
Autor: David Malík