„Peníze využijeme na předvýchovu dalších štěňátek. Ta trvá asi rok, zajišťují ji dobrovolníci a posléze jde pejsek teprve do výcviku,“ popsala, jak s penězi naloží, PR manažerka organizace Jana Augustinová. Vycvičit jednoho pejska, ze kterého se stane asistenční či vodicí pomocník, stojí dost peněz.

„Nejprve jde právě na předvýchovu k dobrovolníkům, aby se zjistilo, zda z něj ten asistenční pes vůbec může být. Další výcvik, ten skutečný, pak trvá devět měsíců a stojí 200 tisíc,“ prozradil Blesku ředitel Pestré společnosti Michal Prager.

O organizaci

  • Společnost má celostátní působnost. Služby nabízí osobám s různým zdravotním postižením, kterým pomáhá v integraci do společnosti prostřednictvím asistenčního psa.
  • S klienty spolupracují od výběru vhodného plemene až po kvalitní, plnohodnotné a bezproblémové soužití člověka se psem.
  • Podpora od státu se výcviku asistenčních psů pro vozíčkáře nebo signálních psů pro lidi se sluchovým postižením či psů pro děti netýká. Přispívá se jen na vodicí psy pro nevidomé. Veškeré peníze si tak Pestrá společnost shání sama.

Fotogalerie
10 fotografií