Soudě podle kariér jiných slavných krajanů-fotbalistů, mohl by toho Milan mít ještě hodně před sebou. Třeba Pavel Nedvěd či Vladimír Šmicer byli v jeho věku na vrcholu.

Letos 28. října bude Barošovi 32 let. Na finále Champions League už to nevypadá – tenhle sen včetně vítězství si ostatně splnil už před osmi lety s Liverpoolem.

Jestli to bude ještě na nějaký »velký« přestup, se ukáže po sezoně. Milanův restart bude zahájen v sobotu, kdy Baník od 15 hodin hraje s Budějovicemi. Bude to velký mač, půjde totiž o záchranu.

V 31 letech načal v Liverpoolu (společně se 24letým Barošem) sezonu, která skončila triumfem v Lize mistrů. Finále odehrál 25. května 2005, den po 32. narozeninách. Dal gól i vítěznou penaltu.

Zůstane rok a půl?

● Milan Baroš podepsal s Baníkem smlouvu až do léta 2014 ● Do klubu se vrací po jedenácti letech v zahraničí

● Měsíční plat 20 tisíc korun plus prémie věnuje na mládež

● „Vydělal jsem si jinde, tady jsem, abych pomohl se záchranou,“ řekl Baroš

● Smlouvu s Galatasarayem Istanbul měl do letošního června – ukončil ji předčasně

● Za Baník bude hrát v dresu s číslem 27, s kterým tu začínal

Co dělali v jeho věku?

Vladimír Šmicer

V 31 letech načal v Liverpoolu (společně se 24letým Barošem) sezonu, která skončila triumfem v Lize mistrů. Finále odehrál 25. května 2005, den po 32. narozeninách. Dal gól i vítěznou penaltu.

Pavel Nedvěd

Další, pro koho byl tento věk zlatou dobou. 31 mu bylo 30. srpna 2003: Získal Zlatý míč a pomohl Juventusu do finále Ligy mistrů. Tam však kvůli trestu chyběl a Juve smolně prohrál na penalty s AC Milán.

Jan Koller

Jedenatřicet mu bylo 30. března 2004. Hrál za Dortmund, měl právě za sebou účast ve finále Poháru UEFA a před sebou ještě přestupy do Monaka, Norimberku, Samary a Cannes.

Karel Poborský

31 mu bylo 30. března 2003. Měl odehránu většinu první sezony ve Spartě (stihl 29 zápasů a 7 gólů), kam přišel rok předtím v létě z Lazia Řím. Pro Baroše zajímavá výzva!

Fotogalerie
15 fotografií