Přímo v cílové rovince se musela pořádně vyždímat, sváděla urputný souboj s Jamajčankou Kaliesou Spencer. „Bojovala jsem ze všech sil, na konci jsem už žádné neměla,“ přiznala česká atletka. V cíli si nebyla jistá. Vyšlo to? Rozhodovaly desetiny vteřiny. A sen se však skutečně stal realitou!

Zuzana Hejnová (25), sprinterka původem z Liberce, získala pro Česko bronzovou medaili! Ve sprintu navíc po dlouhých letech. Naposledy se v roce 1980 z „placky“ radovala Jarmila Kratochvílová.

„Konečně! Strašně se mi ulevilo. Hrozně jsem tu medaili chtěla,“ smála se nástupkyně legendární Kratochvílové. A tak na londýnském tartanu mohla propuknout nefalšovaná česká radost.

S přítelem Honzou oslavovala vítězství!

Pro Hejnovou je olympijský bronz životním úspěchem. Zvedla se navíc jako bájný fénix z popela. Na posledních mistrovstvích Evropy a světa před olympiádou neunesla ve finále roli favoritky a skončila bez medaile.

Teď se však mohla nadšeně rozeběhnout ke skupince svých podporovatelů – trenérce, ale i svému příteli Honzovi. Vášnivě se objali a pak si Hejnová, které přezdívají Lula, vzala českou vlajku a vyrazila se se svou obrovskou radostí podělit i s osmdesátitisícovým stadionem.

Atletce, která za své hlavní zájmy kromě přítele uvádí četbu, spánek, dobré jídlo, hru na klavír, cestování a také další sportovní vášeň, golf, však vedle přítele gratuloval i atletický kolega Vítězslav Veselý.

A o chvíli později po úspěchu české čtvrtkařky odešel s načerpanou inspirací ke kvalifikaci na finále hodu oštěpem. Svůj part sehrál na jedničku! Konkurenty vyděsil hodem až na metu 88,34 metru. A novým osobním rekordem. Že by mu potřebný klid dodalo i obejmutí se štístkem Hejnovou?

Rychlý holky se vrací na olympijský tartan

V Londýně však ještě Hejnová zdaleka odpracováno nemá. Chystá se totiž na páteční start v kvalifikaci štafety na 4x400 metrů. Spolu s kolegyněmi Denisou Rosolovou, Zuzanou Bergrovou a Jitkou Bartoničkovou, se budou snažit o další úspěch, kterým by byl i samotný postup do finále.

A pak by třeba v koutku duše mohly svěřenkyně trenérky Martiny Blažkové, přezdívané „Rychlý holky“ myslet na rozšíření české medailové bilance na hrách! Proč se Zuzanou Hejnovou dál nesnít hezký olympijský sen, který se už zčásti stal realitou.

Fotogalerie
7 fotografií