Na solidní výkony z předchozích utkání Italové ve finále mistrovství Evropy nenavázali. Vyhořel i dosavadní tahoun Mario Balotelli, italský útočník tmavé pleti a nevyzpytatelného chování. A jedna z hvězd ME 2012.

U Balotelliho nikdy nevíte, jak zareaguje. Je schopný převálcovat obranu soupeře, jak to ukázal třeba v semifinále proti Německu. Vstřelil tehdy dva góly a opět dokázal, jak kvalitní útočník je. Jenže stoprocentně se na něj spolehnout nemůžete - jindy zápas vypustí, hádá se se spoluhráči a klidně i s trenérem.

Poté, co Italové prohráli se španělským favoritem ve finále mistrovství Evropy krutě a vysoko 0:4, neudržel opět nervy na uzdě a vyrazil urychleně do kabiny, i když regule praví, že oba finalisté mají po závěrečném hvizdu zůstat na hrací ploše.

Cestou navíc Balotelli vrazil do italského trenéra Prandelliho. Když však v útrobách kyjevského stadionu přivedli Maria zpět k rozumu, vrátil se a začal projevovat stejně jako spoluhráči silné emoce - především smutek nad tím, že se Italům ten poslední vysněný krok v cestě na evropský trůn udělat nepodařilo... Španělé byli zkrátka lepší. Balotelli však jejich vítězstvá nesl těžce přes srdce.

Balotelli: Hvězdný útočník, u kterého nevíte, na čem jste 

Během šampionátu se ostatně Balotelli projevil jako doktor Jekyll a pan Hyde vícekrát. Ano, makal, byl platný, nebezpečný a střílel góly. Někdy však působil, jako že se ho italské výkony ani příliš netýkají. Nasadil kamennou masku a úsměvy rozhodně nehýřil ani po vyhraných utkáních.

Při jednom z nich byl zachycen ve svérázném postoji bez dresu, svlečený do půl těla a s pořádně zlověstným výrazem, kterým by dokázal způsobit nejednomu malému děcku pořádně neklidné sny. 

Pro dospělé se však stal po šampionátu Balotelli díky svému "terminátorskému" postoji terčem řady vtípků. Internet zaplavily všemožné koláže s Balotellim, které baví podobně, jako útočníkova známá etuda z tréninku, kdy nedokázal správně přes hlavu převléct rozlišovací dres... Která koláž se vám líbí nejvíc?

Fotogalerie
20 fotografií