V Praze minulý týden, v pátek 5. dubna, otevřela své brány galerie nahých lidí v Domě módy na Václaváku, unikátní projekt, který ve světe dodnes nebyl. Celoročně v ní od úterý do neděle můžete spatřit sedm nahých Adamů a Ev, vždy v kombinaci, aby si na své přišel každý návštěvník. Nahé osoby jsou přitom pokaždé jiné.

Během hodiny a půl dlouhého vstupu mohou lidé živé exponáty i osahat. Ne ale u všech objevíte latexové rukavice a cedulku s nápisem „Dotyky povoleny“. Modelka Diana u sebe žádný takový nápis neměla. Proč?

„Miluji svoje tělo. Dělám jógu a jsou pro mě důležité energie, které by mi mohli návštěvníci narušit. A jelikož mám své tělo ráda, nenechám na něj sahat jen tak někoho,“ vysvětlovala modelka, která oplývala úsměvem.

Letitá modelka

Vystavovaná přitom nebyla poprvé. „Poprvé jsem byla už před dvěma lety a od té doby se pokaždé přihlásila. Je to úžasný pocit,“ popisovala. Pokaždé si přitom držela své hranice. Stud ale nemusela překonávat ani při první výstavě.

Živí mě mé tělo. Vydělávám si jako fotomodelka, buďto nahá nebo ve spodním prádle. Jednou jsem si i dělala reklamu tím, že jsem šla nahá po Karlově mostě,“ popisovala, že vzbuzovat rozruch v ulicích ji nevadí, protože se za sebe nestydí. A tak jí nevadí ani cvakající fotoaparáty nadšených turistů, vyděšené pohledy seniorů, natož výstava v galerii, kam lidé jdou dobrovolně.

Video
Video se připravuje ...

Projděte si s námi výstavu Voayer. Každý den zde spatříte nové exponáty. Otevřeno od úterý do neděle. Eva Fornálová

Nebyla vždy taková

Lásku ke svému tělu ale neměla vždy. „Když mi bylo asi dvacet jedna let, měla jsem asi o deset kilo víc. Tehdy jsem se sobě tak nelíbila a neměla se tak v lásce.“ Změna jídelníčku a jóga ji pak dovedla k radosti ze sebe i světa kolem.

Fotogalerie
44 fotografií