Vnitroblock objevíte v Tusarově ulici. Je průchozí, takže je na vás, která trasa je vám příjemnější, zda z Dělnické nebo Tusarovy. Právě z Dělnické to bude nejlepší za pár měsíců, kdy to tady postupně vše ožije.

Prozatím je funkční největší prostor na konci bloku – kavárna s designovým obchodem v jednom. Popíjet kávu a přikusovat k tomu koláč můžete nejen v kavárenské části. Přesunout se můžete třeba i na velký gauč k prodejním kouskům.

„Máme tu přes stovku značek českých a slovenských designerů,“ ukazuje Jakub druhou část, ve které si můžete koupit třeba čelenky z peří, dřevěné motýlky a další originální designové doplňky a oblečení, které je k vidění jen na designových festivalech anebo e-shopech návrhářů.  

V patře objevíte taneční sál.

V suterénu kavárny objevíte i Pidikino, které, jak už napovídá název, je opravdu miniaturní. „Vejde se sem dvacet lidí,“ říká Jakub, který se při prohlídce zároveň omlouvá za nepořádek kvůli vyšperkovávání místnosti k dokonalosti. Právě originalita a promýšlení do detailu je vidět všude.

Příliš velké místo

Co se může zdát na první pohled špinavé, je ve skutečnosti záměr. „Předělávat prostor neplánujeme,“ stojí si za současným továrním vzhledem. Díra ve zdi jako nevšední okno. Železné trámy jako stojany na oblečení. Neotřelý průhled do tanečního sálu, který se nachází ve druhém patře. Místo je svým vzhledem jedinečné a nenapodobitelné.

Originální plechové dveře...

Během pár měsíců by měla ulička VNITROBLOCKU postupně ožít. „Původně jsme zamýšleli mít pouze kavárnu s designovým obchůdkem. Když jsme tohle místo viděli poprvé došlo nám, že na tento projekt je to příliš velké,“ vzpomínal.

Než si s kamarádem splnili sen, trvalo to. Okolnosti jim realizaci pozdržely. „Pronajali jsme si prostor v Karlíně, kde nám to nevyšlo. Potom jsme měli jednání ohledně Smetanova nábřeží… A v průběhu toho jsme zvládli otevřít Kavárnu, co hledá jméno,“ vyprávěl Jakub, kterého posléze oslovil Michal Novák s neotřelým továrním prostorem. Ukázalo se tak, že všechno zlé je pro něco dobré.

„Řekli jsme si, že vytvoříme celou uličku, která spolu může komunikovat,“ tak se zrodil projekt Vnitroblock. S oživením uličky, ve které zatím objevíte jen funkční záchody, se začne na jaře. Postupně by se tak měla během roku zaplnit. A tak na podzim v roce 2017 už asi nebudete váhat, z které části se do Vnitroblocku vydat. Vůně pečiva a štěbetání lidí vás sem vtáhne už z Dělnické.

 

Fotogalerie
50 fotografií