Loupež s tragickým následkem se stala v brzkých ranních hodinách 18. dubna. Osmačtyřicetiletý vedoucí projekční kabiny Nové scény nepřežil pád z výšky do Divadelní ulice. Policisté ještě týž den souvislosti s případem zadrželi v Praze na tramvajové zastávce osmadvacetiletého muže.

Justice ho nyní shledala vinným ze tří skutků: z loupeže, z neoprávněného opatření platebního prostředku a z maření výkonu úředního rozhodnutí. „Proti jinému užil násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci a takovým činem způsobil smrt a současně sobě bez souhlasu oprávněného držitele opatřil platební prostředek jiného, a to nepřenosnou platební kartu," popsal mluvčí. V době spáchání činu navíc pachatel neměl na území ČR co dělat, protože mu soud už dříve uložil jiný trest vyhoštění.

Podmínkou sjednání dohody o vině a trestu je prohlášení obviněného, že daný skutek spáchal. Odnětí svobody si muž začne odpykávat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Za loupež se smrtelným následkem mu hrozilo deset až 18 let vězení. Z použité právní kvalifikace vyplývá, že zaměstnance divadla neměl v úmyslu usmrtit.

Fotogalerie
82 fotografií