Po revoluci chodili do slavného Discolandu umělci, podnikatelé i šéfové podsvětí. Ukazoval se tu i Karel Gott (+80) nebo Lucie Bílá (55). Majitel Ivan Jonák (+59) skončil v kriminále za objednávku vraždy své manželky Ludviky (+39). Když ho v roce 2014 po dvanácti letech pustili, do dvou let zemřel na zdravotní komplikace spojené s cukrovkou. No a pak dům neřesti odkoupil developer Petr Michovský.

Nově navržený objekt má celkem čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. „Suterén a převážnou část prvního nadzemního podlaží tvoří prostory klubu. V suterénu se nachází část klubu s pódiem, v níž můžou probíhat hudební produkce či jiné společenské nebo kulturní akce komorního charakteru,“ informuje developer, který představil i vizualizaci. Podle ní bude zastavěna i proluka a tak bude dům navazovat na vedlejší hotel.

Klub bude k pronájmu

Podle informací Blesku budou ještě příští měsíc probíhat bourací práce. Stavět se začne na přelomu června a července, do konce roku má být hotová hrubá stavba. Kompletně hotovo by mělo být v létě příštího roku. Byty, které zde vzniknou, by měly být k pronájmu. Stejně tak nově vzniklý klub v tuto chvíli nemá budoucího nájemce. Otázkou je, kdo se chopí příležitosti a zda-li bude mít zájem zde vybudovat něco podobného, jako byl Discoland.

Video
délka: 00:33.92
Video se připravuje ...

Demolice Discolandu Sylvie Blesk.cz - David Malík

Pokud si někdo klub pronajme, dostane se do přízemí a suterénu. Hlavní vchod zůstane z ulice Primátorská. V blízkosti něj hosté najdou šatnu a bar. V zadní části přízemí bude umístěn uzavíratelný salónek s přístupem do dvorní části, v níž bude vestavěna zimní zahrada, která dispozičně a provozně navazuje na prostory klubu.

Jaká bude poptávka po pronájmu bytů, zatím není jasné. Zájemci budou mít na výběr tři podlaží po sedmi bytech. Půjde o 8 bytů kategorie 1+KK, 8 bytů kategorie 2+KK a 5 bytů kategorie 3+KK. Byty budou přístupné ze společné chodby, většina z nich bude mít lodžii nebo terasu.

Z Primátorské ulice je v místě stávajícího vjezdu řešen vjezd do hromadných garáží, určený obyvatelům domu. Je zde v plánu 21 parkovacích míst, které budou řešeny tzv. nezávislým zakladačovým systémem.

Zapadá do okolní zástavby

Podle zprávy investora nově upravený stávající objekt i jeho dostavba zohledňují měřítko okolní zástavby. Celkový projekt tak svými parametry nevybočuje z charakteru zástavby v daném místě. Stavební úpravy s 1 podzemním a 3 nadzemními podlažími vycházejí z původního architektonického řešení.

Fotogalerie
90 fotografií