Nečekaný telefonát se v uplynulých dnech ozval na linku 156. Žena si všimla tří sov sedících na větvi nedalekého stromu, a protože se jí to nezdálo, zavolala strážníky. „Dobrý den, jsme tady u základní a mateřské školy a jsou tady tři sovy, pravděpodobně utekly někde z útulku nebo ze zoo, rozhodně tady nemají co dělat. Určitě to není zvíře, které má být ve dne tady vzhůru a houkat,“ nechala se slyšet žena. 

Nezdálo se jí, že jsou sovy už vzhůru, ačkoliv je teprve sedm večer a venku je ještě světlo - o sovách je totiž známo, že jsou aktivní převážně v noci. „Ale oni tam sedět můžou, oni v té přírodě takhle žijí,“ nechal se slyšet operátor, na místo ale přesto hlídku pro jistotu poslal, aby situaci prověřila. 

„Ptáci jsou absolutně v pohodě, jsou tu i dva ornitologové, kteří je už delší dobu monitorují,“ je pak slyšet z vysílačky hlas strážníka, který dorazil na místo. „Dobrá zpráva – kalous ušatý se u nás běžně vyskytuje a není důvod se znepokojovat. Je fajn, že vám není příroda lhostejná, ale i ptactvo má svá práva. Stačí si vzpomenout na naši nejznámější pohádku - Rozárka přeci svým houkáním dávala Popelce znamení také během dne,“ glosovala situaci na Facebooku Městská policie Praha.

Mimozemšťani?

Není to ale jediný podivný případ spojený se sovami - strážníci řešili bizár také v Dolních Počernicích. Na linku 156 totiž zavolala žena s tím, že jsou tam mimozemšťani. Nezdálo se jí totiž, že sovy dokážou otáčet hlavou až o 270 stupňů. Nakonec se ukázalo, že nejde o žádnou návštěvu z vesmíru, nýbrž o puštíky, kteří běžně v přírodě - i v té pražské - žijí.