„Zastupitelský mandát si ponechám. Byl jsem osloven s tím, že v týmu nové paní kancléřky (Jany Vohralíkové) budu pomáhat s reorganizací kanceláře a příspěvkových organizací. Poté bych se měl zapojit do toho, aby kancelář získala zpět svou důstojnost a přispět k řádnému fungování a hospodaření,“ řekl Vyhnánek.

Vyhnánek je zastupitelem sedmé městské části od roku 2014. V minulém volebním období byl náměstkem primátora a na magistrátu je nyní opozičním zastupitelem. Tománek je zastupitelem Prahy 7 od roku 2018 a nyní je zároveň asistentem v Poslanecké sněmovně. Tománek bude mít jako radní na starosti finance a na pozici místostarostky se posune dosavadní radní pro školství Šišková.

Opoziční zastupitelé v diskusi kritizovali počet takzvaně uvolněných zastupitelů, tedy těch, kteří vykonávají mandát jako své hlavní zaměstnání, a zejména počet místostarostů, kterých je v devítičlenné radě pět. Opoziční zastupitel Jiří Hejnic (Společně) to označil za vyhazování peněz a „nenažranost“.

Vzdělání

Diskutovalo se také o tom, že Tománek nemá na rozdíl od Vyhnánka formální ekonomické vzdělání. Tománek kritiku odmítl s tím, že to pro výkon funkce není zcela nezbytné. Politik podle něho dělá politická rozhodnutí a na ta odborná má poradní tým specialistů. Tománka se zastali Čižinský i Vyhnánek, který řekl, že Tománek je velmi pečlivý a svými vlastnostmi je schopen nahradit chybějící profesní vzdělání. Schopnost řídit veřejné finance se na škole stejně v podstatě nelze naučit, řekl Vyhnánek.

V loňských komunálních volbách v Praze 7 zvítězila kandidátka Prahy 7 Sobě, získala 53 procent hlasů a v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Praha 7 Sobě sestavila na radnici jednobarevnou vládu, kdy obsadila všech devět míst. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně - ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha Sobě zvítězila i ve volbách v roce 2018, kdy získala 55,5 procenta hlasů.

Fotogalerie
10 fotografií