Hořet začalo v pondělí kolem druhé ráno, požár ve třetím stupni poplachu vyrazilo hasit přes sto hasičů. Kolem desáté se ho povedlo lokalizovat, zlikvidován byl zhruba po osmi hodinách. Škoda předběžně vyčíslená vyšetřovatelem činí dva miliony, příčina požáru zatím není známá. Podle starosty Čelákovic Josefa Pátka (ODS) bylo v hale uskladněné dřevo i hotový nábytek. 

Jenže jak se zdá, není to to jediné, co se v hale nacházelo. V úterý se totiž požářiště hemžilo celníky v kuklách a se samopaly i kriminalisty. „Z našich zdrojů jsme se dozvěděli, že by uvnitř měla být sušička tabáku a nelegální výrobna cigaret,“ popsala z místa reportérka CNN Prima News. Totožnou informaci následně potvrdily i zdroje Blesku.

Video
Video se připravuje ...

Požár haly v Čelákovicích. (14. března 2023) Blesk.cz - David Malík

„Informaci o nelegální výrobně tabáku nemohu potvrdit. V danou chvíli stále probíhá ohledání místa požářiště. Více informací sdělíme později,“ řekla Blesku mluvčí policie pro Prahu-východ Adéla Fialová. Celníci potvrdili, že prověřují trestný čin. „Úkony trestního jednání pokračují, a to v souvislosti s daňovým trestným činem,“ uvedla pro Blesk mluvčí Celní správy Martina Kaňková. 

Fotogalerie
30 fotografií