Velké pozdvižení mezi Pražany vzbudilo nové značení, které se objevilo na dlažebních kostkách v Týnské ulici - v památkově chráněném centru města, jen co by kamenem dohodil od Staroměstského náměstí. Praha 1 tam nechala namalovat tzv. bílou klikatou čáru. „Ta se dává před místy, kde hrozí zvýšené nebezpečí – například když máte za zatáčkou frekventovaný přechod pro chodce, dají se tam čáry, aby se řidiči plně věnovali řízení, protože se vzápětí mohou dostat do situace, která bude vyžadovat koncentraci,“ popsal pro Blesk využití takového značení dopravní expert z platformy Vize 0 Roman Budský. 

Video
délka: 00:39.13
Video se připravuje ...

Dopravní značení v Týnské ulici v Praze. (23. února 2023) Blesk.cz - David Malík

Praha 1 ho v místě nechala namalovat proto, že je tam ulice velmi úzká a jsou tam také vchody domů, odkud může nečekaně vyjít chodec a řidiče překvapit „Důvodem je upozornit řidiče na místo vyžadující zvýšenou opatrnost u vchodů z budov. V nejužším místě je chodník široký pouhých 40 cm,“ řekla Blesku mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že značení bylo v místě namalováno na základě platného stanovení, které vydal Odbor péče o veřejný prostor - oddělení dopravy Úřadu městsé části Prahy 1. „Toto stanovení bylo vydáno na základě požadavků místních občanů,“ dodala Lišková.

Podle Budského však umístění čáry nedává smysl. Je tam totiž už značená obytná zóna, což znamená, že chodec má právo používat silnici v celé šíři, mohou si na ní klidně hrát děti a řidiči mohou jet rychlostí maximálně 20 km/h. „Ať už tam čáru umístili z jakéhokoliv důvodu, je to nesmyslné - pokud tam auta projíždějí, tak stejně krokem, protože to místo je tak úzké, že to řidiče stejně donutí zpomalit. Neměl by tam hrozit nějaký problém,“ nechal se slyšet expert s tím, že v historickém centru Prahy jsou navíc silné bílé čáry jako pěst na oko. 

S památkáři podle šéfa odboru památkové péče pražského magistrátu Jiřího Skalického nikdo takovou úpravu nekonzultoval. „Jelikož se jedná o dopravní značení, odbor památkové péče není kompetentní se k tomu vyjadřovat. Ve srovnání s jinými městkými částmi či evropskými městy ale vidíme, že se tyto věci objevují zejména v Praze 1, bohužel. Odbor dopravy to s námi ani nekonzultuje a poté vznikají takové estetické paskvily,“ řekl Blesku.

Kruhový objezd

V živé paměti mají ještě Pražané podobný šok z loňského května - v památkově chráněném centru Prahy se přímo u Prašné brány objevil kruhový objezd vyznačený silnými bílými čárami. To vzbudilo velkou vlnu kritiky, tehdejší radní pro dopravu Prahy 1 Richard Bureš (ODS) však řešení bránil s tím, že pomůže odlehčit dopravu v dalších částech centra a souvisí s dalšími budoucími změnami dopravy v okolí, například s obousměrným provozem v Hybernské ulici. 

Soud následně rozhodl, že Praha 1 postupovala při povolení objezdu nezákonně, protože použila postup pro stanovení přechodné úpravy místního provozu, přestože ve skutečnosti zřídila úpravu trvalou, a neposkytla prostor pro podání námitek.

Fotogalerie
15 fotografií