Léta platil za jednu ze špiček hnutí STAN, za jednu z jeho hlavních tváří. Petr Gazdík stranu dokonce dvakrát vedl, v jejích barvách byl místopředsedou sněmovny a koncem roku 2021 se ke všemu stal i ministrem školství. Když ovšem v létě 2022 vypukla kauza Dozimetr, v jejímž důsledku mělo docházet k podvodům na pražském dopravním podniku, a do které byli zavlečeni přímo i nepřímo někteří politici, byl to mimo jiné též Gazdík, kdo v jejím důsledku musel rezignovat.

Mohly za to jeho vztahy s kontroverzním podnikatelem Michalem Redlem, který je považován za hlavu zločinecké skupiny, jež měla podvody páchat. Rezignoval i na vícero funkcí – mandát poslance si však ponechal. Právě jeho vazby na Redla podle serveru Novinky.cz vadí studentům gymnázia na Ortenově náměstí, jehož vedení by se měl 20. února ujmout. Studenti proti tomu protestují a dokonce sepsali petici.

Petice

„Jsme zvyklí, že s našimi studenty otevřeně a partnersky komunikujeme. Tato situace nebude výjimkou. Je na to připravený i budoucí ředitel, který má naši plnou podporu,“ vyjádřila se pro Novinky Veronika E. Thompson z vedení gymnázia. Podle ní byl Gazdík zvolen na základě zdárného výběrového řízení.

Gazdík, jenž je vystudovaným pedagogem a před politickou kariérou působil coby učitel, je připravený o své pozici se studenty diskutovat. „Otázky, které vznášejí autoři petice, s nimi budu rád osobně řešit hned první den. Jsme na tom již domluveni,“ reagoval s tím, že mandát poslance si ponechá a práci bude vykonávat na zkrácený úvazek.

Mimo toho, že je poslancem, byl v loňských komunálních volbách znovuzvolen do zastupitelstva Suché Lozi, kde je zároveň předsedou Výboru pro stavební činnost. Je to přitom právě i kumulace funkcí, z níž mají studenti holešovického gymnázia obavy.

Video
Video se připravuje ...

Politolog o kauze STAN: Pokud Rakušan rezignuje, můžou to v politice zabalit. (léto 2022) Markéta Volfová, Lukáš Červený

Fotogalerie
17 fotografií