Že si z premiéry očekávaného druhého dílu Avatara odnese zrovna takový zážitek, 49letý muž určitě nečekal. V průběhu filmu, který se ve čtvrtek večer premiérově promítal v Imaxu v CinemaCity na pražské Floře, totiž přepadl přes zábradlí! To odděluje hlediště od plátna a je pod ním zhruba třímetrová hloubka. 

„Je možné, že si chtěl jen odskočit, aniž by rušil ostatní. Otázka je, jak dlouho tam ležel, možná až 20 minut. Někdo tvrdil, že žuchnul. Ale v Imaxu nemá člověk šanci rozlišit pád člověka od zvuků filmu,“ popsala Blesku svědkyně, která seděla v páté řadě. „Já jsem každopádně nic neslyšela, kluk za mnou tvrdil, že viděl někoho stát a pak ,zmizet',“ dodala. 

Když vyšlo najevo, co se stalo, bylo promítání přerušeno a na místo dorazili záchranáři a také hasiči. „Na místě byla jedna jednotka. Provedli jsme vytažení osoby z třímetrové hloubky a transportovali ji do sanitky,“ řekl Blesku mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. „49letého muže jsme ošetřili a s pohmožděnými zády a pánví ho převezli na ortopedii do vinohradské nemocnice,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová s tím, že muž byl naštěstí mimo ohrožení života.

Video
Video se připravuje ...

Drama na premiéře Avatara na Floře: Muž spadl z třímetrové výšky. (15. prosince 2022) čtenář Blesku

Fotogalerie
3 fotografie