Ozdobený popelářský vůz přezdívaný vánoční kukačka bude projíždět například ulicemi Karmelitská, Jindřišská nebo ulicí Na Kampě. "Vybrali jsme jednu z nejvíce fotogenických tras v Praze. Na svoz komunálního odpadu bude vůz vyrážet během večerní směny. Ta začíná v 19:00, kdy už je tma a ozdoby tak řádně vyniknou i na fotkách," uvedl Mana.

K vidění bude vůz i mimo centrum, když poveze náklad do spalovny v Malešicích, kam se vozí směsný odpad. "To se samozřejmě týká jen svozu směsného odpadu. Když vůz nasadíme na svoz toho tříděného, bude jeho trasa končit na třídicích linkách Pražských služeb," řekl Mana. Podle něj spousta lidí stále chybně věří, že obsah kontejnerů na tříděný odpad končí na stejném místě jako ten směsný.

Posádka vozu bude standardní, tedy řidič a tři popeláři. Podle Many byly v loňském roce na vánoční kukačku pozitivní ohlasy. "Budeme mít velkou radost, když Pražané opět budou spontánně fotit náš vánoční popelářský vůz a následně ho publikovat na své sociální sítě," dodal Mana.

Denně brázdí svozové trasy v hlavním městě více než 100 popelářských vozů. Jedna trasa měří v průměru 75 kilometrů

Do pražských ulic opět vyjel vánočně nazdobený popelářský vůz. Říká se mu Kukačka
Autor: Pražské služby