Tiskové oddělení pražské policie uvedlo, že počet účastníků demonstrace policisté odhadli na několik stovek. Přesnější číslo policie k dispozici nemá. Podle mediálního zástupce KSČM Romana Rouna přišlo demonstrovat až 1000 lidí. "Podle našich odhadů se demonstrace i přes nepřízeň počasí účastnilo 800–1000 lidí. Vyplývá to i z analýzy fotografií pořízených z pódia a video záznamů," sdělil ČTK Roun.

Protest, který pořádala pražská organizace KSČM, začal ve 14:00. Na pódiu pod sochou svatého Václava se při projevech vystřídali například předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála a další řečníci. Během dvouhodinového protestu vládu kritizovali zejména za její, podle nich nedostatečný postup při řešení současné energetické krize, nebo kvůli postoji k ruskému vpádu na Ukrajinu.

Hlavním motivem demonstrace byly skandované výzvy protestujících k demisi kabinetu. Účastníci akce si přinesli také desítky českých a komunistických vlajek. Po jejím skončení se postupně rozešli. Na akci dohlížely desítky policistů. Podle zpravodaje ČTK nemuseli řešit žádný vážnější konflikt.

Demonstrace proti vládě se na Václavském náměstí uskutečnila rovněž před dvěma týdny. Tehdy se na místě sešlo podle policejních odhadů asi 70.000 lidí. Protest byl tehdy společnou akcí několika organizací, politických stran a lidí, kteří chtějí demisi vlády.

Fotogalerie
5 fotografií