Auta v Nerudově ulici nyní mohou parkovat i na chodníku, městská část totiž na mozaiku nechala namalovat bílé a modré čáry, které mění podélné parkování na příčné. Nová místní úprava vyvolala bouřlivou diskusi. Některým kritikům vadí neestetičnost celého zásahu v historickém centru města, stejně jako tomu bylo v případě kruhového objezdu, který nedávno vzniknul u Prašné brány. „Ta posedlost bílými čárami, to bude nějaký dopravní terorista,“ napsal jeden z Pražanů na Twitteru pod příspěvkem, který na novinku upozorňuje. 

Většině odpůrců vadí hlavně to, že takovéto řešení fungovalo v Nerudově ulici do roku 2018 - parkovalo se příčně, pak byl chodník rozšířen a parkovacích míst ubylo, a teď se paradoxně vše vrací do stavu před rokem 2018. „Hrozné je na tom i to, že tahle celá operace musela stát nějaké peníze a padlo na ni nemalé množství člověkohodin. Ať už na samotné manuální práci, tak v samotném ,vymýšlení',“ zlobí se na sociálních sítích ekonom Michal Sirový, který na bizarní jednání městské části upozornil.

„Rozšíření chodníku vymyslel v roce 2018 bývalý pan starosta (Oldřich Lomecký, TOP 09, pozn. red.) společně s lidmi z Hradu a nikoho se neptali.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.