Mladé ženy se zakrváceným obličejem si kousek od Vltavy všiml cyklista, který o ní řekl zaměstnankyni trojského útulku. Ta hned zavolala strážníky. V okolí místa se tou dobou pohybovaly dvě hlídky, ty zanedlouho našly tři ženy. „Žena v černém si rukou zakrývala ústa, druhé dvě, jdoucí za ní, divoce gestikulovaly a ukazovaly na ni. Jedna hlídka u nich zastavila, druhá potom u ženy v černém,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Gestikulující ženy strážníkům řekly, že se dotyčná chová zvláštěn a má na rtech krev. „Mladá žena nejprve o žádnou komunikaci nestála, jen stále opakovala, že nechce nikomu přidělávat starosti, a snažila se odejít pryč. Strážníci se s ní snažili citlivě navázat hovor,“ uvedla mluvčí. Ženě nejlépe reagovala na strážníka Richarda, a tak jim jeho kolegové nechali prostor.

„Pláč střídal stud, ale nakonec se Richardovi svěřila s tím, že spolykala několik plat léků a zapila je alkoholem. Potom vylezla na skálu, jak dlouho na ní byla, si nepamatuje, ke skoku ale nesebrala odvahu. Do tíživé situace ji dovedly špatné rodinné vztahy, ztráta zaměstnání a hrozící ztráta bydlení,“ popsala Seifertová. Důvěrný rozhovor skončil příjezdem záchranné služby.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí: 116 111 nebo v Centru krizové intervence: 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop a zdarma.