Vlastním očím nemohla v pondělí odpoledne uvěřit provozní nově otevíraného obchůdku Cannabis Shop Jurefarm Nikola Bočková (32). „Měli jsme otevřené dveře. Najednou se v nich objevil srnec a napochodoval do kuchyňky,“ sdělila Blesku. „Asi jej přilákalo konopí. Kromě něho a nápojů jsme tam nic neměli,“ doplnila. S kolegy zhasla, aby zvíře nebylo vyděšené a zavřela dveře. Odchyt se ale rozhodla nechat na profesionálech z Pražské zvířecí záchranky.

Pomohla tma a klid

„Proběhlo to docela jednoduše. Tma a klid srnci ušetřili energii, takže se nevyčerpal. Hlavu jsme zabalili do povlaku na polštář a obalili ostré parůžky, aby nedošlo ke zranění,“ vysvětlila zvířecí záchranářka Kateřina Landová.„Srnec byl nejdříve vyplašený. V autě se ale docela zklidnil,“ doplnila.

Po stresujícím zážitku tříletého srnce, který se do kuchyňky nejspíš zatoulal z nedalekého Petřína, vypustila zpět do přírody v Divoké Šárce.

Zvíře v nouzi

Pokud se setkáte s divokým zvířetem v nouzi, můžete zvířecí záchranáře kontaktovat na telefonním čísle 774 155 155.

Pozor na parůžky!

Pokud budete někdy chytat srnce, nebo s ním zápasit, je důležité mu zajistit parůžky, doporučuje Kateřina Landová. „Bývají totiž hodně ostré a klidně vám mohou rozpárat břicho. Srnci je používají při ohrožení jako zbraň,“ vysvětlila.

Něco ho vyplašilo

Srnčí zvěř se podle Kateřiny Landové během dne běžně nepohybuje a přesouvá se hlavně v noci. Srnce tak něco nejspíše muselo vyděsit a z Petřína vyhnat. „Mohl to být pes, nebo člověk,“ doplnila. Pokud by srnce museli zvířecí záchranáři v malostranských ulicích nahánět, mohl by si ze silného stresu uhnat i smrt.

Video
Video se připravuje ...

Kuriózní odchyt srnce v Praze Zvířecí Záchranka, Pro Blesk/ Nikola Bočková

Fotogalerie
7 fotografií