„Minulé komunální volby i nedávné volby do Sněmovny ukázaly smysluplnost předvolebních koalic. Volič ocenil i schopnost se dopředu dohodnout. V Praze 8 dokážeme ve spojení se STAN nasadit velmi kvalitní tým lidí pro volby do zastupitelstva městské části, který má velký potenciál být tahounem těchto voleb,“ uvedl Jedlička.

Program a složení kandidátní listiny budou strany řešit v následujících týdnech. Finální znění koaliční smlouvy podepíší do konce června. Podle Hřebíka budou chtít pracovat na ochraně sídlišť před nežádoucí výstavbou nebo rozvoji sociálních služeb. „Pokračovat budeme v odpovědné péči o majetek Prahy 8, v rozvoji sociálních služeb, v modernizaci školních budov a sportovišť a v zajišťování kvalitních kulturních akcí, trhů a sousedského setkávání,“ dodal Hřebík.

Občanské kandidátky

Na předvolební koalici se v osmé městské části již v prosinci loňského roku domluvily dvě takzvané občanské kandidátky, a sice 8žije a Praha Sobě. Občanská kandidátka sdružuje nezávislé kandidáty, kteří proto, aby se mohli ucházet o hlasy voličů, musejí nejdříve sesbírat podpisy minimálně sedmi procent obyvatel obce, kde kandidují.

Předvolební koalice

Koalice vznikají také v dalších městských částech a rovněž na magistrát. Do městského zastupitelstva tak už nebudou společně kandidovat TOP 09, STAN a KDU-ČSL sdružené pod hlavičkou Spojených sil pro Prahu. TOP 09 a lidovci budou nově s ODS v koalici SPOLU. Další strany budou kandidovat samostatně. Samostatně do voleb půjdou rovněž Piráti, kteří na magistrátu tvoří koalici se Spojenými silami a Prahou Sobě.

Video
délka: 00:54.71
Video se připravuje ...

Cliffdiveři se zřítili z třech pražských mostů do Vltavy. (2018) highjump.cz

Fotogalerie
5 fotografií